Wizz Air z nową bazą na londyńskim Gatwick

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air otwiera nową bazę na londyńskim lotnisku Gatwick. To trzecia baza linii w londyńskiej metropolii. Wizz Air umieści w Gatwick jeden samolot typu Airbus A321 i uruchomi 4 nowe trasy do Grecji, Włoch, Hiszpanii i na Maltę od 22 października 2020 roku.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Gatwick odbył się w 2016 roku. Od tego czasu z tamtejszej oferty linii skorzystało niemal 1 milion pasażerów. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Gatwick, Wizz Air będzie dysponować 450 000 miejsc w sprzedaży rocznie do Aten, Neapolu, na Lanzarote i Maltę.

Bilety są już dostępne na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 21,99 funtów. Z okazji otwarcia bazy, linia uruchomiła specjalną 72-godzinną ofertę na usługę WIZZ Flex, umożliwiającą pasażerom 50% zniżki na wszystkie połączenia z Londynu Gatwick zarezerwowane na wizzair.com pomiędzy 18 a 20 sierpnia 2020 roku z nielimitowanym czasem podróży, w przypadku zakupu WIZZ Flex z taryfą podstawową. Posiadając WIZZ Flex, pasażerowie mogą bezpłatnie odwołać swój lot do 3 godzin przed wylotem i otrzymać zwrot 100% wartości pierwotnej rezerwacji w postaci punktów, a także mają prawo do nieograniczonej liczby zmian dat i tras.

Ostatnio przewoźnik ogłosił również otwarcie pierwszej regionalnej bazy w Doncaster Sheffield, gdzie zostanie umieszczony jeden samolot typu Airbus A320, a w październiku 2020 roku zostanie uruchomionych siedem nowych tras do: Alicante, Malagi, Larnaki, Faro, Lublina, Koszyc i Suczawy.

Dodanie nowych tras z Gatwick i Doncaster Sheffield oznacza rozwój siatki połączeń Wizz Air UK – obecnie linia oferuje 119 tras do 69 miejsc z 11 lotnisk w Wielkiej Brytanii. Utworzenie dwóch nowych baz Wizz Air UK jest kontynuacją okresu szybkiego rozwoju całej siatki Wizz Air – w ostatnim czasie poinformowano o otwarciu nowych baz w Doncaster Sheffield, Bacău, Dortmundzie, Lwowie, Larnace, Milanie-Malpensie, Tiranie, Saint Petersburgu oraz uruchomieniu ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 roku. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza utworzenie ponad 40 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 125 w regionie.

– To dobra wiadomość dla Gatwick, szczególnie w czasach, gdy COVID-19 tak mocno wpłynął na całą branżę. Nowy samolot w bazie w Gatwick to długofalowe wsparcie dla naszej firmy i gwarancja szerokiego wyboru dla naszych pasażerów. To również wynik pozytywnych rozmów na temat zabezpieczenia przyszłości Gatwick, jakie prowadzimy z liniami lotniczymi – mówi Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick Airport.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji