Wyszukiwarka GoEuro z 70 milionami dolarów dofinansowania

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podczas ostatniej rundy finansowania platforma GoEuro pozyskała 70 milionów dolarów. Liderami inwestycji były firmy Silver Lake Kraftwerk oraz Kleiner Perkins Caufield & Byers.

W dniu czwartego października 2016 platforma podróżnicza GoEuro ogłosiła zamknięcie najnowszej rundy finansowania. Jej całościowy wynik to siedemdziesiąt milionów dolarów. Wiodącymi inwestorami były tutaj dwie firmy – Silver Lake Kraftwerk oraz Kleiner Perkins Caufield & Byers. Pierwsza jest funduszem prowadzonym przez korporację Silver Lake. Druga z kolei wyspecjalizowała się w przedsięwzięciach typu venture capital. Runda finansowania była kontynuacją poprzednich przedsięwzięć. W fazie zamkniętej w grudniu 2015 GoEuro pozyskało 45 miliony dolarów. Fundusze pochodzące z obydwu rund pozwolą platformie dalej realizować cel – stworzenie miejsca w sieci pozwalającego łatwo zarezerwować konwencjonalne środki transportu.

Tak o dotychczasowych sukcesach GoEuro mówi założyciel platformy Naren Shaam: “Naszym celem jest stworzenie możliwości połączenia wszystkich punktów na mapie za pomocą jednego kliknięcia. Po trzech latach wytężonej pracy udało nam się przyciągnąć dziesięć milionów użytkowników miesięcznie oraz zintegrować pięć milionów tras. Znajdują się one na terenie 12 krajów, są obsługiwane przez ponad pięciuset partnerów. Sprzedaliśmy też miliony biletów pasażerom pochodzącym z przeszło setki krajów. Nowe fundusze pochodzące od tak doświadczonych inwestorów pozwolą nam na dalszy rozwój i przyspieszenie prac nad budowaniem uniwersalnej platformy służącej rezerwowaniu biletów na pociągi, autobusy i samoloty.

GoEuro to start-up o charakterze podróżniczym. Firma posiada siedzibę w Berlinie i zatrudnia około dwustu pracowników. Głównym zadaniem platformy jest zrewolucjonizowanie planowania przejazdów. Za pomocą strony internetowej podróżni mogą przeglądać środki lokomocji segregując je według ceny, szybkości oraz rodzaju transportu. Ważną zaletą jest możliwość wyszukiwania także połączeń z małymi miasteczkami i wioskami. Podróżni mogą zdecydować się na korzystanie z różnych form przejazdu, ale nie muszą w tym celu odwiedzać wielu stron. Warto zwrócić uwagę również na wyjątkowo łatwy proces dokonywania rezerwacji.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji