Świąteczne zakupy za oceanem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, dlatego najwyższa pora pomyśleć o niepowtarzalnych upominkach dla najbliższych. Aby zdobyć wyjątkowe prezenty zarezerwuj jeden z lotów British Airways do Nowego Jorku czy Bostonu Jak co roku większość z nas obiecuje sobie, że nie zostawi zakupu świątecznych prezentów na ostatnią chwilę. W praktyce jednak wychodzi zupełnie inaczej. Często jeszcze przed kolacją wigilijną biegamy po sklepach by kupić ostatnie upominki. Tym razem mamy szansę to zmienić, kupując nietuzinkowe prezenty i przeżywając wspaniałą przygodę.

Jak co roku większość z nas obiecuje sobie, że nie zostawi zakupu świątecznych prezentów na ostatnią chwilę. W praktyce jednak wychodzi zupełnie inaczej. Często jeszcze przed kolacją wigilijną biegamy po sklepach by kupić ostatnie upominki. Tym razem mamy szansę to zmienić, kupując nietuzinkowe prezenty i przeżywając wspaniałą przygodę. Dzięki szerokiej ofercie lotów długodystansowych British Airways mamy możliwość wybrania się na zakupy prosto do krainy mody Nowego Jorku, historycznego Bostonu czy dostojnego Waszyngtonu

Raj zakupów

Perfumy, skarpetki czy piżama? Z biegiem lat pomysły na prezenty się kończą. Co roku trudniej znaleźć coś naprawdę oryginalnego i trafionego dla naszych najbliższych. Nie od dzisiaj wiadomo, że królami udanych i szalonych zakupów są Amerykanie. Wiąże się to m.in. ze wspaniałą ofertą ekskluzywnych sklepów, centrów handlowych oraz galerii dostępnych nie rzadko przez całą dobę. Miastem, które w szczególności kusi zakupowych fanów jest Nowy Jork. Stolica mody i zarazem wyrocznia wszelkich światowych trendów. Mieszkańcy Nowego Jorku wierzą, że w tym mieście można kupić wszystko oprócz rzeczy, które nie istnieją. Wspaniałe jest również to, że każdy ma możliwość znaleźć coś dla siebie, w zależności od funduszy jakimi dysponuje.

Ubrania i gadżety od największych projektantów, takich jak Oscar de la Renta czy Tommy Hilfiger dostępne są w bardzo przystępnych cenach m.in. w outletach mieszczących się praktycznie w każdym zakątku tej metropoli. Do najpopularniejszych należą Jersey Gardens Outlets znajdujące się nieopodal lotniska Newark. Dzięki tej lokalizacji możemy zrobić zakupy zaraz przed lotem powrotnym do Polski. Do jednych z najbardziej znanych i największych domów towarowych w Nowym Jorku należy Macy’s Department Store na Manhattanie. Zajmuje on prawie 10 kondygnacji na długość jednej przecznicy od 6 do 7 Alei. Warta uwagi jest też Piąta Aleja, na której znajdują się najbardziej eleganckie i oryginalne butiki. Można w nich spotkać podczas zakupów największe gwiazdy filmu i muzyki. Nie mniejszą ofertę handlową posiadają także takie miasta jak Boston czy Waszyngton. Znajdziemy tam monumentalne galerie handlowe wysadzone po brzegi markowymi produktami, markety jak i małe sklepiki w których dostaniemy unikalne projekty ubrań, akcesoriów domowych oraz wspaniałe płyty muzyczne niedostępne w żadnym innym zakątku świata.

Oferta dla wszystkich

Chcąc wybrać się na zakupy świąteczne do jednego z amerykańskich miast warto skorzystać z propozycji British Airways. Dzięki transatlantyckim sojuszom, brytyjski przewoźnik prezentuje szeroki wybór niższych cen biletów, wygodniejszych połączeń i lepszy dostęp do globalnej sieci ponad 500 destynacji. Dodatkowym benefitem dla klientów jest z koordynowany rozkład lotów na trasach do Nowego Jorku, Chicago i Bostonu, oferujący popołudniowe wylotu z Londynu niemal co godzinę.

Wykorzystując najnowsze technologie nawet rezerwacja biletów poprzez stronę ba.com przebiega niezwykle sprawnie. Dla zapewnienia najwyższego poziomu obsługi pasażerów obsługa lotów korzysta z iPadów a każdy poróżujący ma możliwość ściągnięcia karty pokładowej na swój smartfon używając wyjątkowej aplikacji British Airways. Ciekawostką jest możliwość stworzenia online własnego bileciku na bagaż z danymi osobowymi powalającymi na bezproblemową identyfikację.

W samolotach do dyspozycji są gości są m.in. w pełni rozkładane fotele, wspaniale wyselekcjonowana oferta win, wyśmienity catering stworzony przez mistrzów współczesnej kuchni, możliwość oglądania nowości kinowych oraz słuchania ulubionej muzyki. Dodatkowo rezerwując lot w ofercie Club World oraz First mamy możliwość skorzystania z ekskluzywnych lounge znajdujących się na wybranych lotniskach. Znajdziemy w nich wspaniałe restauracje, miejsce na odpoczynek, sklepy oraz ofertę Elemis Travel Spa. Dzięki najnowszej ofercie, kupując bilet lotniczy w Club World możemy bez dodatkowych kosztów polecieć klasą FIRST i poznać najwyższą klasę obsługi na pokładach British Airways.

Duży bagaż to nie problem

Wracając ze Stanów musimy się liczyć z tym, iż przybędzie nam dodatkowych kilogramów w bagażu – nowe ubrania, kosmetyki i modne gadżety również ważą. W tej kwestii brytyjski przewoźnik oferuje szeroki wachlarz możliwości. Rezerwując lot w klasie ekonomicznej możemy wziąć jeden bezpłatny bagaż, w klasie ekonomicznej premium dwa, a w ofercie biznes nawet trzy. Jeżeli przekroczymy limit bagażowy mamy możliwość dopłacenia za niego przy odprawie na samolot. W przypadku podróży w różnych klasach, np. podczas lotu do jednego z amerykańskich miast w klasie ekonomicznej a powrotu w ofercie biznes otrzymujemy korzystny limit bagażowy wiązany z łączeniem ofert. Warto zaznaczyć, że na pokładach samolotów British Airways obowiązuje równie duży limit związany z bagażem podręcznym. Ma to szczególne znaczenie, kiedy planujemy większe zakupy. Na trasach transatlantyckich, poza laptopem czy torebką dozwolony jest bagaż o wadze aż do 23 kg.