Sylwestrowe bilety lotnicze – dokąd i za ile?

Autor tekstu: , Data publikacji:

O ile Święta Bożego Narodzenia Polacy spędzają kameralnie w gronie najbliższej rodziny, to Sylwester przyciąga zwolenników zagranicznych wyjazdów.

Na taki odpoczynek może sobie pozwolić coraz więcej z nas, ponieważ koszt biletów lotniczych zaczyna się od 245 zł

Z badania TNS Polska wynika, że ponad połowa Polaków chciałaby otrzymać w prezencie świątecznym gotówkę, a z kolei co czwarty z nas chciałby pod choinką znaleźć wycieczkę zagraniczną. Poświąteczne wojaże – jak widać – coraz bardziej koncentrują naszą uwagę i nic w tym dziwnego, gdyż obecnie nie jest to żadna trudność.

– Kilkudniową wycieczkę można zorganizować samemu, ponieważ w tym czasie nie brakuje okazji do kupienia taniego biletu lotniczego – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl. – Niezmiennie od wielu lat na zagraniczne wyjazdy  sylwestrowe najchętniej wybierane są  europejskie stolice, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze odległość między Polską a innymi państwami jest stosunkowo niewielka i samolotem można ją pokonać w ciągu ok. 2-3 godzin, po drugie bilety można kupić za niewielkie pieniądze – dodaje.

Za ile można kupić bilety

– Żeby kupić tani bilet lotniczy, wystarczy skorzystać z dostępnych w sieci wyszukiwarek lotów  – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl. – Dzięki temu można w łatwy sposób znaleźć połączenie, porównać je z ofertami konkurencyjnymi i wybrać optymalną opcję. Co więcej, bilety kupione w Internecie są z reguły znacznie tańsze od tych, które oferują nam biura podróży – dodaje.

Wówczas można upolować niedrogie połączenia, takie jak np. lot z Warszawy do Londynu i  z powrotem  za 244 zł.  Z kolei bilet w obie strony na trasie Warszawa-Amsterdam-Warszawa to wydatek ok. 500 zł. By dolecieć na Sylwestra do Dublina i wrócić z powrotem do Warszawy trzeba zapłacić 269 zł. Do Paryża bilet w obie strony kosztuje 774 zł.

 

 

Zdjęcie pochodzi z: