Sypialne kabiny na lotnisku w Abu Dhabi

, Data publikacji:

GoSleep to specjalne sypialne kabiny umożliwiające zdrzemnięcie się w szczególnie uczęszczanych miejscach takich jak lotniska czy dworce. Aktualnie z wynalazku korzystają głównie władze lotniska w Abu Dhabi gdzie stoi około 40 takich kabin.

Specjalne sypialne kabiny zainstalowane na lotnisku w Abu Dhabi umożliwiają podróżnym zdrzemnięcie się w komfortowych warunkach w szczególnie uczęszczanych miejscach. Zainstalowaną wewnątrz kabiny leżankę jednym ruchem ręki można zmienić w płaskie łóżko. Dodatkowo po zasłonięciu zewnętrznej rolety izolującej od zewnętrznego światła i hałasu można wypocząć w komfortowych warunkach w oczekiwaniu na swój lot. Poza funkcją spania kabiny GoSleep wyposażone są w dostęp do Internetu, gniazdko elektryczne umożliwiające podłączenie do prądu laptopa lub telefonu oraz specjalny schowek, w którym podróżny może na czas odpoczynku schować swój bagaż. Koszt usługi to wydatek rzędu 12 dolarów za godzinę – informuje portal travel-fan.pl.

-Wyposażanie lotniska w GoSleep to kolejny krok mający na celu wyprzedzenie oczekiwań klientów i dostarczenia im usług na światowym poziomie – poinformował w komunikacie prasowym wydanym z okazji instalacji kabin na lotnisku w Abu Dhabi Mohammed Al Bulooki, dyrektor ds. handlowych w Abu Dhabi International Airport.

Kabiny sypialne sukcesywnie instalowane na światowych lotniskach zaczynają pełnić funkcję mikro hoteli, w których podróżni mogą odpocząć w przerwie pomiędzy lotami bez opuszczania terenu portu lotniczego, co w znaczny sposób minimalizuje ryzyko zaspania czy spóźnienia się na lot. W zależności od decyzji władz portów lotniczych kabiny sypialne instalowane są na lotniskach w różnych kształtach i rozmiarach od małych kapsuł z zaciąganą roletą do przedziałów sypialnych wielkości małej sypialni dodatkowo wyposażonych w dodatkową rozkładaną sofę, biurko i telewizor.

Dotychczas inwestycje tego typu zostały zrealizowane m. in. na lotniskach w Londynie (Heathrow, Gatwick), w Amsterdamie (port lotniczy Schiphol), w Monachium, Moskwie, a także w Atlancie i Filadelfii.