Nowoczesny system rozrywki na pokładach Singapore Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Singapore Airlines podpisały istotną umowę z Panasonic Avionics, dotyczącą dostawy nowoczesnych systemów rozrywki i komunikacji pokładowej dla ponad 40 nowych samolotów zamówionych w firmach Airbus i Boeing.

Na podstawie cen katalogowych systemów i części zamiennych wartość umowy ocenia się na prawie 400 milionów USD.

W ramach umowy Panasonic Avionics dostarczy systemy rozrywki i komunikacji pokładowej dla 20 samolotów Airbus A350, których dostawa powinna się rozpocząć w 2014 r., oraz dla kolejnych 15 samolotów Airbus A330-300 i ośmiu samolotów Boeing 777-300ER, których dostawa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Singapore Airlines będą pierwszym klientem nabywającym od Panasonic Avionics najnowszej generacji system eX3 przeznaczony dla samolotów A350 oraz jako pierwsze linie lotnicze zapewnią możliwość korzystania z systemu eX3 na pokładzie samolotów B777-300ER. Ponadto wybrany przez SIA system eX3 będzie pierwszym, który umożliwi korzystanie na pokładzie samolotów A350 z systemu Global Communications Suite firmy Panasonic, który zapewni pasażerom szerokopasmowy dostęp do Internetu, możliwość korzystania z usług telefonii komórkowej za pośrednictwem łączy umieszczonych w oparciach foteli, a także możliwość oglądania w globalnej sieci programów telewizyjnych na żywo.

eX3 jest najbardziej nowoczesnym systemem rozrywki i komunikacji pokładowej firmy Panasonic, który wszystkim pasażerom, niezależnie od klasy podróży, oferuje możliwość korzystania z osiągnięć najnowszej technologii audiowizualnej i telefonów z ekranem dotykowym; na nim opiera się działanie wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej Singapore Airlines o nazwie KrisWorld.

Pasażerowie mogą liczyć na znacznie wyższy poziom dostosowania systemu do ich osobistych upodobań, gdyż na podstawie ich ocen i preferencji KrisWorld w inteligentny sposób przekazuje wskazówki na temat treści programowych. Mogą też oczekiwać najnowszych gier i aplikacji, elektronicznej biblioteki zawierającej gazety i magazyny, korzystania z siecispołecznościowych, a także innowacyjnego, dotykowego, graficznego interfejsu użytkownika.

– Singapore Airlines zawsze zajmowały wiodącą pozycję w dostarczaniu naszym pasażerom najlepszego programu rozrywki pokładowej, ale musimy stale wprowadzać innowacje, aby nadal wyprzedzać konkurencję. Kontrakt z Panasonic Avionics będzie w tym pomocny, powiedział Tan Pee Teck, wiceprezes Singapore Airlines ds. produktów i obsługi.

Paul Margis, dyrektor naczelny Panasonic Avionics, dodał: – Od wielu lat Singapore Airlines są dla firmy Panasonic ważnym i cenionym klientem i wysoce cenimy możliwość ponownej partnerskiej współpracy z jednym ze światowych pionierów w dziedzinie systemów rozrywki i komunikacji pokładowej.

Przed wprowadzeniem nowych systemów planowane są ulepszenia w istniejących systemach programu KrisWorld, działających na pokładach samolotów Singapore Airlines. Obejmą one rozszerzenie wyboru programów, oferowane na zasadzie wyłączności nowe gry wideo oraz ewentualne unowocześnienie sprzętu.

Podpisane ostatnio kontrakty wchodzą w zakres szerokiego programu inwestycji, który ma na celu podniesienie jakości systemu rozrywki pokładowej i oferowanych przez linie usług przyłączeniowych. W ubiegłym tygodniu Singapore Airlines oficjalnie przedstawiły pokładowe usługi przyłączeniowe jako stanowiące element oddzielnej inwestycji o wartości 50 milionów USD. W ramach tego programu w ciągu najbliższych dwóch lat eksploatowane przez linie samoloty typu A340-500, A380-800 i B777-300ER zostaną wyposażone w urządzenia zapewniające bezprzewodowy dostęp do Internetu i usług ruchomej transmisji danych, co pozwoli pasażerom korzystać z sieci nawet na wysokości 10 500 m. Do tej pory wyposażono w nie czternaście samolotów PROGRAM KRISWORLD

Obecnie KrisWorld – wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej Singapore Airlines – opiera się na technologii eX2 Panasonic Avionics. System eX2 został zainstalowany w eksploatowanych przez Singapore Airlines samolotach A330-300, A340-500, A380-800 i B777-300ER.

Oferuje na żądanie ponad 1000 możliwości wyboru wśród programów rozrywkowych i informacyjnych, w tym ponad 140 filmów i widowisk teatralnych, 200 programów telewizyjnych i niemal 800 płyt CD. Szeroki wybór programów obejmuje ponadto gry interaktywne, książki w wersji audio, programy radiowe i różnorodne aplikacje do nauki.

W każdej klasie wszystkie programy są prezentowane na szerokich monitorach telewizyjnych LCD o wysokiej rozdzielczości i zapewniających doskonałą jakość dźwięku. Graficzny interfejs użytkownika sprawia, że poruszanie się po programach i menu jest wyjątkowo łatwe. Pasażerowie w dowolnym momencie mogą włączyć odtwarzanie, zatrzymanie i przewijanie programów wideo i audio oraz ponownie je uruchomić.