TAP Portugal: Nowe kierunki od czerwca

Autor tekstu: , Data publikacji:

Połączenie TAP Portugal do Bukaresztu, które zostanie zainaugurowane 30 czerwca to trzecia europejska trasa TAP po Berlinie i Turynie zainaugurowana w czerwcu br.

Dzięki uruchomieniu trzech nowych kierunków TAP Porugal będzie obsługiwał łącznie 51 portów europejskich w 22 krajach.

Konsolidacja połączeń na rynku europejskim przyniosła wzrost przewozów w 2011 – 5,79 mln pasażerów o 9,3% pasażerów więcej niż w roku 2010. Otwarcie nowych połączeń europejskich będzie miało również wpływ na wzrost ruchu pasażerskiego na połączeniach TAP na Maderę, Azory i do Faro.

TAP Portugal to główna linia portugalska linia lotnicza działająca od 1945 roku, członek Aliansu STAR od 2005 roku (alinasu globalnego oferującego swoim pasażerom wygodne i łatwe podróże na trasach na całym świecie). Lizboński hub TAP-u jest jednym z głównych europejskich portów przesiadkowych na trasach do Afryki oraz obu Ameryk. Na trasach do Brazylii TAP jest niezaprzeczalnie liderem. Międzynarodowa siatka połączeń TAP-u składa się z 67 kierunków w 31 krajach.

Aktualnie TAP wykonuje średnio 1.850 rejsów tygodniowo 71 samolotami: 55-cioma nowoczesnymi samolotami Airbus oraz 16 samolotami linii PGA, regionalnego przewoźnika należącego do TAPu.TAP systematycznie rozwija swoje niezawodne, bezpieczne i zmodernizowane usługi i produkty.Zachowanie portugalskiego charakteru i wysokiej jakości usług stało się głównym elementem strategii rozwoju TAP w ostatnich latach i przyczyniło się do sukcesu firmy.