Termy w Uniejowie. Prawie jak na Słowacji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Mamy nowoczesne lotniska, dworce i coraz więcej autostrad. Coraz częściej powstają też w Polsce nowoczesne aquaparki. Ostatni z takich obiektów został otwarty w Uniejowie.

Aquaparków zazdrościliśmy Słowakom od lat. Dziś mamy coraz więcej powdów do zazdrości: właśnie rozpoczyna się gigantyczna inwestycja w podwarszawskim Grodzisku (powstanie tu Adventure World Warsaw), mamy baseny termalne w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej. Do topowych aquparkó w Polsce dołączyły właśnie termy w Uniejowie.

Termy Uniejów to kompleks termalno-basenowy położony w najpiękniejszej części miasta na terenie zabytkowego XIX-wiecznego parku zamkowego, w starorzeczu Warty, w sąsiedztwie słynnych Term Uniejowskich z naturalnymi gorącymi mineralnymi wodami i zamku arcybiskupów.

Cały kompleks powiększył się z 400m 2 do 1200 m2  i jest w stanie przyjąć nie 250 a 1100 wielbicieli kąpieli w basenach.  W nowym obiekcie akweny mają 1,8 tys m2 ,  ich wybudowanie kosztowało 36 mln zł i kwotę tę miasto zdobyło  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

>> 21 najlepszych spa w Polsce. Zobacz nasz ranking! [ZDJĘCIA]

Uniejowskie termy już od kilku lat zachwycały zewnętrznymi i wewnętrznymi basenami. Teraz atrakcji jest więcej. Pojawiły się trzy kolejne niecki, między innymi zewnętrzny basen z wyspą, na której urządzono jacuzzi. Jest też coś dla wielbicieli odnowy biologicznej, imponujący kompleks wellness & spa z sauną fińską i parową, ruską banią, „słoneczną łąką”, czyli miejscem na relaks pod ultrafioletowymi lampami.

Gdy już będziemy mieli dosyć sauny, proponujemy wskoczyć do basenu lodowego, w którym woda jest chłodna lub do solankowego, którego wody działają relaksująco i leczniczo. Można odpocząć w specjalnym pomieszczeniu z leżankami i specjalnie przygotowanymi tężniami. W podziemiach kompleksu znajduje się klubo kręgielnia z barem i torami do gry. Można także się pożywić w restauracji, która znajduje się na piętrze. Fajne jest to, że przychodząc z innych stref do restauracji mamy możliwość zatrzymania czasu pobytu w ośrodku. Czas wznawiany jest po 40 min. Jest to innowacyjne rozwiązanie zastosowane pierwszy raz w Polsce.

Z obiektu można korzystać codziennie od godz. 10 do godz. 22. Bilet normalny w dni powszednie do godz. 16 kosztuje 11 zł za godzinę. Po godz. 16 – 14 zł. W weekendy 17 zł za godzinę kąpieli od godz. 10 do godz. 22. Ulgowy w dni powszednie kosztuje 7 zł za godzinę. Po godzinie 16 – 8 zł. W weekendy 10 zł za godzinę kąpieli od godziny 10 do godziny 22.  Dzieci do 7 roku życia pod opieką dorosłych wchodzą gratis.

Ale Termy to jednak nie koniec  Uniejowskich atrakcji. Po co jeszcze warto przyjechać do Uniejowa? Chociażby po to by zobaczyć odrestaurowany XIV-wieczny zamek arcybiskupów gnieźnieńskich oraz rozciągający się wokół niego piękny park.

Warto także odpocząć w rycerskim kasztelu w komnatach stylizowanych na średniowieczne i zażyć kąpieli w baliach solankowych. Kolejną atrakcją jest Zagroda Młynarska, czyli zespół muzealno-noclegowy z pięcioma zabytkowymi obiektami.

W Uniejowie znajduje się także uzdrowisko – Uniejów Park, które już w czerwcu ma uzyskać status uzdrowiska i wtedy będą tam mogli regenerować siły nie tylko prywatni klienci, ale także kuracjusze ze skierowaniem z NFZ.