Vueling: Rozwój siatki połączeń do 100 destynacji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hiszpańskie tanie linie lotnicze Vueling zapowiadają rozszerzenie w 2013 r. siatki połączeń z barcelońskiego lotniska El Prat do 100 portów lotniczych. Będzie to czwarty z kolei rok ekspansji Vueling na lotnisku w Barcelonie.

Począwszy od marca 2013 r. Vueling uruchomią połączenia z Gatwick, drugim największym portem Londynu oraz z Frankfurtem i Dusseldorfem.

Hiszpański przewoźnik zwiększy znacznie częstotliwość rejsów z Barcelony do nowych portów w Niemczech, Francji, Włoch oraz Skandynawii.Przez ostatnie dwa lata, Vueling uruchomił łącznie 45 nowych tras, tworząc z lotniska El Prat drugi po Frankfurcie europejski port lotniczy z największą ofertą połączeń krótkiego i średniego zasięgu dominującego przewoźnika.

Celem Vueling jest utworzenie w 2014 r. z El Prat wiodącego europejskiego portu tranzytowego.W sezonie letnim 2013, Vueling planuje uruchomienie 28 nowych tras, z których pięć nie było dotąd uruchomionych z lotniska El Prat – do Drezna, Rennes, Fezu, Rodos oraz Kos.

Siatka połączeń Vueling rozszerzy się też o cztery nowe kraje: Gambię, Finlandię, Bułgarię oraz Luksemburg.Ponadto Vueling planuje rozpoczęcie regularnych rejsów z Barcelony do Londynu/Gatwick, Frankfurtu, Stuttgartu, Dusseldorfu, Turynu i Casablanki.

Do końca 2013 r. Vueling zwiększy udział siatki połączeń w segmencie pasażerskiego ruchu biznesowego do 50%.Przewoźnik planuje zwiększenie floty samolotów zbazowanych na lotnisku El Prat z 34 do 43, oraz dodatkowe zatrudnienie 500 pracowników, w tym pilotów, personel pokładowy i naziemny.

Utrzymując pozycję lidera na lotnisku El Prat, gdzie obecnie posiada 30% udziałów w rynku, Vueling wykonuje dziennie z Barcelony 240 operacji lotniczych.