Wizz Air do Dubaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już w październiku będziemy mieli okazję przelecieć się tanimi liniami do Dubaju. Wizz Air otwiera 4 nowe trasy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Airbusy polecą z Budapesztu, Kijowa, Sofii i Bukaresztu.

Pierwszy lot Wizz Airem do Dubaju, jest zaplanowany na 27 października. Samoloty typu Airbus A320 będą lądować na lotnisku Al Maktoum. Port ten powstał w 2010 roku i służy obecnie do przeładowywania towarów. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Budowane są nowe terminale i infrastruktura. Pas startowy o długości 4,5 km pozwoli przyjmować duże samoloty, takie jak Airbus A380.

Kiedy Lotnisko Al Maktoum zostanie otwarte, ma obsługiwać do 160 mln pasażerów rocznie. Znacznie odciąży to ruch na głównym międzynarodowym lotnisku w Dubaju, które w ubiegłym roku zajęło 3 miejsce pod względem obłożenia, przebijając nawet lotnisko w Hong Kongu.

Al Maktoum będzie miało możliwość obsłużenia 64 samolotów i to przez 24 h na dobę. To za sprawą 5 równolegle położonych pasów startowych, które maja wytrzymać ciągłe starty i lądowania.

Na nowe lotnisko przeniesie się także saudyjska linia Saudi Nas Air. Przewoźnik będzie obsługiwał 50 lotów do kilku miejsc w Arabii Saudyjskiej.

Brytyjski Business Traveller dowiedział się, że Wizz Air w pierwszym roku lotów do Dubaju ma przewieźć 250 tys. pasażerów.

Wizzair będzie latał z Budapesztu 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot zaplanowano na 11:40. Powrót o 20:40 czasu lokalnego.

Z Bukaresztu i Sofii niskokosztowy przewoźnik poleci 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Wyloty z Rumunii o 14:30, a z Bułgarii o 12:30. W rejsy powrotne samoloty wystartują o 21:55 i 20:00.

Z kijowskiego Lotniska Żulian samoloty Wizz Air Ukraine wystartują 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, o 6:15. Powrót o 13:45.

Ceny biletów mają rozpoczynać się od 75 euro w jedną stronę.