WOŚP 2012: Giewont i Afganistan w zasięgu ręki

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rejs fregatą, wylicytowanie Giewontu, kurs strzelca wyborowego – oto niektóre atrakcje, które można wylicytować na aukcjach XX finału WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 20 lat, ale nie starzeje się. Wręcz przeciwnie, co roku na konto fundacji wpływają coraz większe sumy pieniędzy, a każdy finał przechodzi do historii z chwałą.

W tym roku celem WOŚP jest uzbieranie jak największych funduszy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wybór tematu licytacji został skonsultowany z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z fundacją Jerzego Owsiaka. Przez dwadzieścia lat fundacja wspierała wiele dziedzin medycyny dziecięcej.

Jakie atrakcje czekają na licytujących w tegorocznych aukcjach?

Nie mogło zabraknąć rekwizytu związanego z bohaterem roku Anno Domini 2011, kapitanem Tadeuszem Wroną, któremu udało się wylądować na Okęciu Boeingiem 767 bez podwozia. Polskie Linie Lotnicze LOT przekazały czapkę kapitańską kapitana Wrony. Co ważne, jest to ta sama czapka, którą Tadeusz Wrona miał ze sobą w trakcie bohaterskiego lądowania.

Dodajmy, że ekipa Jurka Owsiaka wraz z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi wyleci na rozpoczęcie XX Finału na pokładzie Embraera 170, oklejonego czerwonymi sercami WOSP oraz tradycyjnie nazywanego OrkiestroLOT-em.

Z kolei Marynarka Wojenna RP oferuje na licytację jednodniowy rejs fregatą rakietową dla jednej osoby. Rejs potrwa około 8 godzin. Zwycięzca aukcji będzie mógł obserwować specyfikę szkolenia na fregacie. Pozna budowę okrętu, zasady jego działania oraz zadania, jakie wykonuje fregata podczas działań na morzu. Rejs odbędzie się w ramach planowych ćwiczeń okrętu.