Wrocław: Uroczyste otwarcie nowego terminalu

Autor tekstu: , Data publikacji:

25 tysięcy mieszkańców regionu przyjechało w sobotę zobaczyć nowy terminal wrocławskiego lotniska.

Zorganizowany wtedy specjalny dzień otwarty był pierwszą okazją, by przekonać się na własne oczy, jak wygląda nowoczesny obiekt i jego wszystkie zakamarki.

Dzień otwarty w nowym terminalu zgromadził tłumy. Przez 8 godzin obejrzało go aż 25 tysięcy osób. Zainteresowanie nowym obiektem i przygotowanymi na ten dzień atrakcjami było ogromne. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogli nie tylko bez ograniczeń zwiedzać obiekt, ale też uczestniczyć w specjalnych konkursach i zabawach. Atrakcją były m.in. Mistrzostwa w rzucaniu papierowymi samolotami, kolejki zwiedzających ustawiały się też do symulatorów lotu. Goście dnia otwartego mieli okazję zobaczyć również pokazy brazylijskiej samby, obejrzeć występ Mariachi i atrakcje przygotowane przez służby lotniskowe, policję, straż pożarną oraz WOPR.

-Wielkie zainteresowanie nowym terminalem i ogrom pozytywnych opinii, które usłyszeliśmy tego dnia od odwiedzających niezwykle nas ucieszyły, komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Mieszkańcy Wrocławia i regionu naprawdę z niecierpliwością czekają na nowy terminal, w sobotę mogli zobaczyć go jako pierwsi i to jeszcze przed oficjalnym otwarciem, dodaje.

Uroczystą galę otwarcia nowego terminalu zaplanowano na wtorek 28 lutego, prawie na 100 dni do UEFA EURO 2012™. Aktualnie trwają ostatnie odbiory obiektu. Uruchomienie operacyjnie terminalu i pierwszy lot planowane są po ich zakończeniu, na 10 marca.