Wygodna podróż? Wybór należy do Ciebie!

Autor tekstu: , Data publikacji:

W dzisiejszych czasach dalekie podróże nie są już takie czasochłonne jak chociażby na początku ubiegłego stulecia. Dzięki samolotom, przemieszczanie się pomiędzy kontynentami zamiast kilku tygodni zajmuje kilka godzin.

Tak niezwykłe udogodnienie cieszy z pewnością wszystkich podróżujących w celach turystycznych czy biznesowych.

Prawdą jest także, iż nasze wymagania co do jakości podróży wzrosły, bo niezależnie od tego czy przez te kilka godzin będziemy pracować, czytać książkę, oglądać film czy po prostu przysypiać, chcielibyśmy robić to w jak najwygodniejszych warunkach. Linie Lotnicze KLM wyszły naprzeciw pragnieniom pasażerów klasy ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych i zaoferowały możliwość wyboru typu fotela, w którym spędzą czas wznosząc się na niebie.

Zatem rezerwując swój bilet warto zastanowić się nad wszystkim opcjami, które KLM daje nam do dyspozycji. Pasażerowie mogą wybrać fotele z większą przestrzenią na nogi, z możliwością wygodniejszego rozłożenia do pozycji półleżącej, bądź też umiejscowione w rzędzie z dwoma miejscami. Co więcej ceny dodatkowych udogodnień są rozsądne i nie podwyższają znacząco kosztów podróży. A dla członków programu lojalnościowego (Flying Blue) ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne. Obsługa i posiłki są takie same jak w klasie ekonomicznej.

Jedną z ciekawszych opcji jest specjalna strefa Economy Comfort, usytuowana z przodu samolotu. Fotele mają charakterystyczne wygodne zagłówki, a przestrzeń na nogi jest zwiększona o 10 cm. Najbardziej kusząca jest możliwość rozłożenia fotela do pozycji półleżącej czyli kąt nachylenia jest podwójny (do 18 cm). Cena za ten dodatkowy komfort  kształtuje się pomiędzy 60 a 150 EURO (przelot w jedną stronę) w zależności od długości lotu. Członkowie Flying Blue Gold mogą skorzystać z 50 % zniżki, a posiadacze kart srebrnych (Flying Blue Silver) z 25 %.

Natomiast jeśli pasażer jest członkiem Flying Blue Platinum lub podróżuje z biletem klasy ekonomicznej Full Flex, może on bezpłatnie zarezerwować miejsce w strefie Economy Comfort.

KLM nie zapomniał także o swoich wysokich pasażerach i udostępnił fotele z jeszcze większą przestrzenią na nogi. W zależności od rodzaju maszyny, nasz podróżny ma do dyspozycji aż 140 cm wolnego miejsca. Liczba takich foteli jest limitowana, zatem warto pośpieszyć się z decyzją. Członkowie Flying Platinum nie ponoszą dodatkowych kosztów, karty Gold mają 50 % zniżki, Silver – 25 %.

Podróżujecie we dwoje ? Nie lubicie tłoku wokół Was ? Skorzystajcie zatem z możliwości zakupienia miejsc w rzędzie z dwoma fotelami ! Takie miejsce zapewnia komfortową, bardziej intymną przestrzeń. Ilość foteli jest limitowana i dostępna tylko w niektórych maszynach (np. MD11, Boeing 777). Miejsce na nogi i kąt nachylenia foteli są takie same jak w przypadku standardowych w klasie ekonomicznej. Koszt dodatkowej rezerwacji wynosi 30 EUR. W tym przypadku również obowiązują zniżki dla członków programu Flying Blue.

We wszystkich przypadkach, rezerwacji można dokonać samodzielnie poprzez stronę internetową KLM www.klm.pl. Wymagana jest płatność kartą kredytową. KLM Economy Comfort można też zarezerwować dzwoniąc do call center KLM (również w Polsce). Liczba miejsc jest limitowana, tak więc obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.