Nowy Hampton by Hilton powstanie w Gdańsku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Otwarcie Hampton by Hilton Gdańsk Old Town planowane jest na 2017 rok. Obiekt będzie działać na podstawie umowy franczyzowej pomiędzy siecią Hilton Worldwide a spółką VHM Hotel Management Sp. z.o.o. Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie trzecim obiektem sieci Hilton Worldwide w Gdańsku, obok Hilton Gdansk i Hampton by Hilton Gdansk Airport.

Nowy hotel usytuowany będzie w samym centrum Gdańska, niecały kilometr od dworca głównego, w jego pobliżu znajduje też się słynny XIII-wieczny Długi Targ oraz Kościół Mariacki. Obiekt będzie posiadał 154 pokoje, fitness, dwie sale konferencyjne i podziemny garaż dla 34 aut. Projekt będzie stanowił unikalne połączenie tkanki historycznej i nowoczesnej architektury. Hilton Gdansk Old Town będzie częścią większego obiektu usługowego. W budynku, poza hotelem, będą znajdowały się również sklepy oraz przestrzeń do odpoczynku i rekreacji, a to wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego Starego Miasta.

– Grupa Capital Park nie po raz pierwszy pracuje przy projekcie rewitalizacyjnym – tłumaczą inwestorzy – Historia miejsca stanowi dla nas wartość, staramy się integrować przeszłość z nowoczesną tkanką i funkcjami na miarę współczesnych realiów. Wiemy, że kina studyjne znalazły poczesne miejsce w sercach mieszkańców Trójmiasta, stąd dołożyliśmy wszelkich starań aby zachować ich dziedzictwo. Podpisaliśmy porozumienie z Pomorską Fundacją Filmową, prowadzącą Gdyńską Szkołę Filmową, którego przedmiotem jest kontynuacja szeroko rozumianej tradycji DKF i kin studyjnych oraz ich funkcji – edukacyjnej i kulturotwórczej. Zaplanowaliśmy salę projekcyjną w zabytkowych podziemiach naszego projektu. W samym hotelu pojawią się reminiscencje historycznej przeszłości tego miejsca w postaci kinowej aranżacji przestrzeni wspólnych i ekspozycji historycznych zdjęć w pokojach dla gości.

Rozpoczęcie prac budowlanych, które będą trwały około 22 miesięcy, planowane jest w drugiej połowie br.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org