Snow park w Wierchomli – Muszynie otwarty

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla w ostatnią sobotę otworzyła swój snow park. To jedna z najdłuższych konstrukcji tego rodzaju w Polsce. Liczy ponad 400 metrów długości.

SnowPark w Dwóch Dolinach to miejsce z coraz większą tradycją. Park jest stale udoskonalany, a przeszkody i atrakcje są zróżnicowane. Odnajdą się tu zarówno doświadczeni riderzy, jak i ci, którzy dopiero próbują swoich sił. Jest usypany z ziemi, dzięki czemu nie jest tak zależny od warunków pogodowych jak inne tego rodzaju przedsięwzięcia.
Snow Park w Wierchomli to jedna z najdłuższych konstrukcji tego rodzaju w Polsce.
– Liczy ponad 400 metrów długości i ma zróżnicowane trasy, dzięki czemu jest jednym z największych w Polsce. Poziom jego przygotowania spełnia standardy ośrodków alpejskich – mówi rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla Przemysław Kutnyj.
Projektantem snow parku jest Michał Bartusiak, który tworzył tego rodzaju miejsca w Alpach. Obiekt jest całkowicie oświetlony, a godziny jego otwarcia to aktualnie 9:00 – 18.00.

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych i 11 km, w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km. Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą.

Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.

image17

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji