Przedstawiamy najładniejsze plaże Europy…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nie mogąc doczekać się lata stworzyliśmy ranking europejskich plaż. Oto nasza top lista najpiękniejszych, najbardziej trendy, najmodniejszych skrawków nieba, piasku i morza obowiązująca w 2012 roku.

Uwodzicielską siłą plaży jest to, że znajduje się w miejscu przecięcia trzech żywiołów, wody, lądu i powietrza, nie należąc do żadnego z nich.

Jest pasem tranzytowym, który w czasie przypływu zmienia się w morze, aby podczas odpływu odsłonić się w całym piaszczystym bogactwie smaganym przez bryzę idącą od morza. Plaża jest stanem pośrednim, jest formą otwartą, jest mutantem pojawiającym się i znikającym, jest ciągłym niedosytem i zagadką wiecznego przeobrażania się. Ontologicznie rzecz biorąc, plaża jest formą nieokreśloną i przez to tak intrygującą. Coś, co wymyka się definicjom, od razu jest atrakcyjne.

Grecja. Wyspa Zakynthos – Navagio Beach

Dla romantyków.Dostępna tylko od strony morza Navagio Beach, zwana Zatoką Wraku jest bez wątpienia nie tylko jedną z najciekawszych i najbardziej spektakularnych plaż na Zakynthos, ale i na wyspach greckich. Gigantyczne skały otoczone turkusowym morzem i drobnym piaskiem robią niezapomniane wrażenie.Romantyczna, ustronna, tajemnicza – przypomina karaibskie klimaty. Plażę można oglądać z góry, ale dostać się na nią można jedynie dopływając łodzią.

Portugalia. Algarve – plaże Sagres

Dla amatorów pocztówkowych widoków.Algarve od lat uchodzą za jedne z piękniejszych plaż w Europie – piaszczyste, otoczone wysokimi klifami kolorowych skał – robią niesamowite wrażenie. Nie bez znaczenia jest też panujący na nich przyjazny, śródziemnomorski klimat i fakt, że region ten uchodzi za jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Europie.

Przylądek Ponta de Piedade w regionie Algarve zachwyca stromymi klifami wychodzącymi daleko w morze i fantastycznymi krajobrazami. Pomiędzy Sagres i Lagos leży mnóstwo małych plażyczek w zagłębieniu skał. Jedną z nich jest Praia do Burgau, niewielka plaża położona przy malowniczej wiosce Burgau. Dużo bliżej Sagres położona jest Praia da Mareta. Woda tutaj jest spokojna, ponieważ plaża osłonięta jest od zachodu cyplem, na którym stoi Fortaleza.

Cypr. Ayia Napa – plaża Nissi Beach

Raj dla aktywnych.Krystalicznie czyste, przezroczyste morze, biały piasek, słońce i lekka bryza. Warto wiedzieć, że słowo „nissi” oznacza po grecku wyspę.

Ayia Napa do niedawna było niewielkim miasteczkiem rybackim, które z czasem przerodziło się w urokliwy kurort. Odbywa się tu bardzo popularny karnawał, a miasto słynie z rozrywek. Ayia Napa doskonale łączy w sobie nowoczesność nadmorskiego miasta z miejscem pamiętającym czasy świetności Imperium Bizantyjskiego.
 Nissi Beach przyciąga turystów spragnionych wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, jak również miłośników aktywnego spędzania czasu. Ci drudzy znajdą tu bogatą ofertę sportów wodnych, takich jak windsurfing, nurkowanie czy żeglarstwo. W Ayia Napa znajduje się najpiękniejszy na Cyprze Aquapark Water World.