Przedstawiamy najładniejsze plaże Europy…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hiszpania. Ibiza – Las Salinas

Fiesta, muzyka i tapas.To nie tylko bajeczna dzika plaża otoczona krystalicznie czystą wodą. To niegdyś kultowe miejsce hippisów, dziś stało się mekką amatorów nowych trendów muzycznych, modowych i kulinarnych.

Spędzając kilka dni na Las Salinas usłyszymy propozycje najsłynniejszych DJ’ów – transową muzykę, której można – a nawet trzeba – słuchać popijając szmpana i zajadając najbardziej wyszukane tapas na wyspie. Z pewnością nie jest to miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. Dynamika i niezwykły rytm Las Salinas sprawiają, że plażowicze już w południe porzucają na leżakach swoje książki i poddają się wszechogarniającej atmosferze hiszpańskieju fiesty.

Turcja. Ölüdeniz – Błękitna Laguna

W poszukiwaniu piękna i natury.Ölüdeniz to zdecydowanie najpiękniejsza plaża Turcji. Jest długa, szeroka, zakończona słynną Błękitną Laguną częściowo otoczoną górami. Czyste i ciepłe turkusowe wody z doskonałym białym piaskiem i słońce każdego dnia – taki krajobraz czeka na nas na tureckiej Błękitnej Lagunie.

To ustronne miejsce z ukrytymi zatoczkami i plażami. Szczególnie plaże wokół Doliny Motyli są wyjątkowo piękne i kameralne. Doceniają je ci, którzy cenią sobie spokój i piękno natury. Warto wiedzieć, że Ölüdeniz 

 jest drugim miejscem po Rio de Janeiro, oferującym najlepsze warunki do paraglidingu. Góra Baba Dagi 1969 m n.p.m., której zbocza stromo opadają w stronę laguny, to raj dla miłośników sportów ekstremalnych. Wspaniałe warunki naturalne, klimat, przepiękne widoki oraz wysokie góry, spowodowały, że co roku odbywa się tu międzynarodowy festiwal „Air Games”.

Włochy. Sardynia – Villasimius

Plaża z widokiem.Miasto Villasimius na Sardynii, położone około 35 km na wschód od Cagliari, słynie z wyjątkowo pięknych plaż. Szczególnie polecamy urokliwe, przypominające swym nastrojem Karaiby takie miejsca, jak: Porto Sa Ruxi, Piscadeddus, Campus, Cala Caterina, Cala Burroni, Porto Giunco, Timi Ama, Simius, Punta Molentis, Spiaggia del Riso.
 Villasimius to miejsce atrakcyjne szczególnie dla wielbicieli przyrody. Od kilkunastu lat miasto leży w chronionym obszarze morskim. To idealne miejsce dla osób pragnących wypocząć z widokiem na wielki błękit.

Francja. Normandia – Étretat

Szlakiem Arsèna Lupina.Spektakularne skały Étretat pojawiały się w czołówce słynnego francuskiego dreszczowca sprzed lat, z Arsènem Lupinem w roli tytułowej. Miejscem tym zachwycał się Claude Monet i Guy de Maupassant.

Dziś to otoczony z dwóch stron przez wysokie skały nadmorski kurort o wyjątkowym uroku. Położony jest na Alabastrowym Wybrzeżu, którego główną atrakcją są niewątpliwie Portes (Drzwi) i Aiguille (Igła) – wyrzeźbione przez morze niezwykłe formacje skalne. W czasie odpływów można spacerować po morskim dnie, przechodząc przez naturalne groty i przesmyki, które podczas przypływów znajdują się pod wodą. Trzeba tylko pamiętać, by na czas wrócić na ląd.