Spotkajmy się w…Bath

Autor tekstu: , Data publikacji:

Bath to znajdujące się zaledwie 1,5 godziny drogi z Londynu miasto, które oferuje kuszącą alternatywę dla imprez w hałaśliwej i zanieczyszczonej stolicy Wielkiej Brytanii. Rose Dykins zwiedza miasto, sprawdzając co czyni je idealnym i ciekawym dla turysty.

Osiemnastowieczne, otoczone przez Siedem Wzgórz, tarasy w centrum Bath, są znakomitym miejscem do organizowania różnego rodzaju imprez.

Budynki, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, są wykorzystywane dla tych samych celów co 300 lat temu, a przychodzący tu ludzie nadal gotowi są stać godzinami w kolejce, byle dostać się do restauracji Georgian Pump Room. Jest to doskonały punkt widokowy i miejsce, niegdyś często uczęszczane przez bogate niezamężne kobiety, które spotykały się tu na kolacjach i bankietach.

Dziś turyści przyjeżdżają tu, aby skorzystać z jedynych wód termalnych w Wielkiej Brytanii, oraz aby zobaczyć scenerię, która zainspirowała Jane Austen do satyry na ówczesnych karierowiczów w powieści „Perswazje”.

Oprócz imponujących miejsc, znajduje się tu także mnóstwo modnych restauracji, które można wynająć na użytek niewielkich grup – przykładowo artystyczna Society Café (society-cafe.com), oferuje swoje podziemia pod wynajem na organizację spotkań biznesowych.

To znajdujące się zaledwie 1,5 godziny drogi z Londynu miasto, oferuje kuszącą alternatywę dla imprez w hałaśliwej i zanieczyszczonej stolicy.  – Jako że jesteśmy miejscowością wypoczynkową, nasze ceny w środku tygodnia są dość niskie – mówi Corinne Reynolds, regionalna menadżer sprzedaży hotelu Royal Crescent.

Hotele w mieście to głównie prywatne obiekty, choć pod koniec zeszłego miesiąca otwarto tu 98-pokojowy hotel Francis, należący do sieci M Gallery grupy Accor. Prezentujemy listę najciekawszych miejsc w Bath

Hotel Royal Crescent

Ten pięciogwiazdkowy, 45-pokojowy hotel, znajdujący się w dwóch środkowych budynkach (15 i 16) sławnego Royal Crescent, znajduje się zaledwie 10 minut drogi od centrum i oferuje widok na Victoria Park. Tuż przy wejściu, które doskonale wkomponowuje się w cały kompleks, goście, ku swojemu zaskoczeniu, ujrzą ogród z polem do gry w krokieta, po którego drugiej stronie znajduje się druga część hotelu, gdzie niegdyś mieściła się powozownia.

Znajduje się tu sala Montagu, z 50 miejscami siedzącymi w stylu teatralnym. Przytulna biblioteka pomieści do 15 osób, a dekadencki Sir Percy Blakeney Suite 40 osób w stylu teatralnym.

Miejsce to pozostaje wierne georgiańskim tradycjom, są tu jońskie kolumny, marmurowe popiersia a konsjerż obsługuje gości we fraku. Hotelowe spa posiada siedem gabinetów zabiegowych, 12-metrowy basen z wodą podgrzewaną do 35°C, oraz baseny z zimną wodą.Można tu również wynająć niewielką łódź rodem z lat 20 ubiegłego wieku. Idealnie nadaje się ona na spław rzeką Avon przy filiżance herbaty bądź lampce szampana. Inną opcją jest zorganizowanie przelotów balonem. Bezpłatny internet dostępny jest w całym obiekcie.

16 Royal Crescent; tel +44 (0)1225 823 333; royalcrescent.co.uk

Rzymskie łaźnie i pijalnia wód

Położone w sercu miasta, łaźnie rzymskie, ponownie odkryte w 1878 roku i odrestaurowane tak, by wyglądały jak w 43 r n.e., mieszczą też pijalnię wód z ponad 40 rodzajami wód mineralnych, naturalnie podgrzanych do 46°C. Również jest to idealne miejsce na różnego rodzaju imprezy, zwłaszcza otwarty i oświetlony pochodniami Great Bath, gdzie może bawić się nawet 320 osób, sącząc fantastyczne drinki (dostępne od 7 wieczorem). Pokazy świetlne i występy operowe to tylko przykłady imprez, jakie można tu zorganizować.

Na tarasie powyżej można zorganizować obiad dla 80 osób, a interaktywne muzeum jest również dostępne na zamknięte imprezy. Robiąca wielkie wrażenie pijalnia wód może być idealnym miejscem na obiad dla nawet 200 osób. Na co dzień, mieści się tu wykwintna brytyjska restauracja, gdzie goście mogą podczas posiłku posłuchać muzyki klasycznej granej na żywo.

Stall Street; tel +44 (0)1225 477 786; bathvenues.co.uk