Wyjazd motywacyjny? Proponujemy atrakcje i zabytki Wiednia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fascynujące miasto w centrum Europy – eleganckie i nostalgiczne, luksusowe i romantyczne, pełne wdzięku i wielowiekowej tradycji – jest doskonałym miejscem na wyjazd – konferencję lub kilkudniowy pobyt integrujący grupę.

Zaletą tej destynacji jest bez wątpienia krótki, bo trwający zaledwie godzinę lot z Warszawy, który można odbyć na pokładzie LOT-u, Austrian Airlines lub wynajętego samolotu czarterowego. Kolejne plusy stolicy Austrii, jako miejsca na krótki wypad to niezwykła uroda tego miasta muzyki Straussa, Mozarta, Beethovena i Schuberta, jego historia, liczne zabytki, a także doskonała struktura hotelowa.

W Wiedniu jest wiele hoteli godnych polecenia na wyjazd motywacyjny. Należą do nich, m.in. Renaissance Wien Hotel (309 nowocześnie urządzonych pokoi), wyposażony w sale konferencyjne i dobrą restaurację, oddalony od historycznego centrum miasta o 7 minutowy przejazd.

Hotel Intercontinental Vienna – położony w samym centrum, w pobliżu słynnego Ringu, Wiedeńskiej Opery i Katedry św. Stefana (453 pokoje) – to idealny adres do zamieszkania w tej fascynującej metropolii. Słynie z dobrej restauracji “MediteraNeo” serwującej zarówno dania międzynarodowe, jak i austriackie, a także typowej wiedeńskiej kawiarni.

Innym rozwiązaniem jest nocleg w oddalonym od centrum hotelu “Pyramide” (458 pokoi), w którym znajduje się 42-metrowa szklana piramida – oryginalne miejsce spotkań, konferencji, kongresów, z którego chętnie korzystają biznesmeni przyjeżdżający do stolicy Austrii z całego świata. Hotel ten posiada największą w Wiedniu strefę wellness, spa i basenów. Można w nim zaaranżować dowolną scenerię, np.zorganizować imprezę w stylu hawajskim czy karaibskim

Będąc w Wiedniu, trzeba zobaczyć przynajmniej kilka zabytków. Można je zwiedzić spacerując po mieście lub jeżdżąc po nim dorożką, która jest symbolem stolicy Austrii. Jednym z najważniejszych jest Hofburg – dawna siedziba rodu Habsburgów licząca sobie blisko 700 lat. Obiekt jest imponujący, posiada 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi, kaplicę, bibliotekę, ogrody i muzeum poświęcone cesarzowej Sisi. Większość zabytków mieści się na wiedeńskiej Starówce, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Europie.

Poza wspomnianym już barokowym Hofburgiem znajduje się tu średniowieczna katedra św. Stefana oraz wiele XIX-wiecznych domów, w tym gmach Opery Narodowej i Muzeum Sztuki. Na Starym Mieście znajduje sie też słynna kolumna Świętej Trójcy, powstała na pamiątkę epidemii dżumy oraz kompleks kulturalny MuseumsQuartier.