Wyjazd motywacyjny? Proponujemy atrakcje i zabytki Wiednia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Warto też zobaczyć Schönbrunn – jeden z najpiękniejszych pałaców barokowych w Europie, była rezydencja letnia rodziny cesarskiej, gdzie w roku 1830 urodził się cesarz Franciszek Józef.Zwiedzanie kończymy na Ringstrasse – wspaniałym bulwarze wiedeńskim, wzdłuż którego ciągnie się zaprojektowana z rozmachem ulica, przy której znajdują się reprezentacyjne budynki publiczne, prywatne pałace, place i parki, pomniki i eleganckie kawiarnie

Wiedeń jest jedynym z nielicznych miast, od którego nazwę wzięła kuchnia: kuchnia wiedeńska. Kontynuuje ona tradycje kulinarne starej monarchii naddunajskiej, adaptując dla potrzeb współczesnych smakoszy wiedeński gulasz, czeskie knedle i alpejskie ragout z jelenia oraz słodkie desery – od tortu Esterhazy przez tort Dobosa po serowe kołacze. Prawdziwym rarytasem są wiedeńskie kawiarnie i ciastkarnie, takie jak: Demel, Sacher czy Cafe Central, w których kawa jest serwowana na kilkadziesiąt sposobów.

Warto wiedzieć, że początkiem tych tradycji była pierwsza kawiarenka otwarta w Wiedniu, znana jako “Dom Pod Błękitną Butelką” (Hof zur Blauen Flasche), której właścicielem był Polak, Jerzy Franciszek Kulczycki. Czymś zupełnie niespodziewanym i zaskakującym wśród wiedeńskich specjałów są kandyzowane fiołki, które podobno uwielbiała cesarzowa Sisi.

Po słodkim podwieczorku, warto w jednej z rustykalnych winiarni, spróbować austriackich trunków. Kulminacją pobytu będzie wieczór, podczas którego uczestnicy zjedzą wytworną kolację w Schwarzernberg Palace, zaprojektowanym przez Johanna Lucasa Hildebrandta, podczas której artyści z Opery Wiedeńskiej zatańczą walca w balowej sali. Po deserach, uczestnicy wyjazu dołączą do tańczących artystów.

 

Warto wiedzieć, że Wiedeń… 

-zajmuje pierwsze miejsce w rankingu miast Europy, w których najchętniej organizowane są konferencje i kongresy

-zajmuje drugie miejsce na świecie, jeśli chodzi o jakość życia

-uchodzi za jedno z najczystszych miast w Europie

-jest szóstym najbezpieczniejszym miastem na świecie

-zajmuje dwunastą pozycję na świecie, jeśli chodzi o koszty utrzymania

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji