APPLE MacBook Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

WYPOSAŻENIE

MacBook Air ma dwa serca do wyboru: nowe dwurdzeniowe procesory Intela i5 lub i7 z zegarem 1,6 Ghz. Nie jest to może rewolucyjne, ale sprawdza się naprawdę doskonale. Twardy dysk ma 128 gigabajtów pojemności, zaś operacyjna pamięć mieści się w kości 2 GB, z możliwością dwukrotnego jej zwiększenia. Za obraz odpowiada zintegrowana karta graficzna Graphics HD.

Urządzenie startuje w ciągu kilkunastu sekund i, nawet w trakcie długotrwałego użytkowania, nie przegrzewa się nadmiernie. Bezprzewodowy zestaw WLAN/Bluetooth, co w hotelach ważne jest szczególnie, działa bez najmniejszego zarzutu. Akumulator także daje radę, i choć trudno uzyskać wynik 5 godzin, jakim chwali się producent, Air potrafi wydajnie pracować niewiele krócej. Akurat tyle, by pracować w trakcie wyjazdu.

PODSUMOWANIE

Kompaktowe urządzenie perfekcyjnie sprawdzające się w podróży. MacBook jest mały, lekki a do tego zaprojektowany i wykonany z niebywałą perfekcją. Taki komputer wart jest wydania sporych pieniędzy – a za Air trzeba zapłacić nieco ponad 4 tys. złotych.