Bagaż kompaktowy i podręczny. Nasz test

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przetestowaliśmy walizki kabinowe, które niedawno pojawiły się na europejskim rynku. Oto najciekawsze modele!

Samsonite Litesphere Office Mobile 50

Walizka Litesphere została sprytnie podzielona na dwie części: jedna jest kieszenią na laptopa, a druga to komora na ubrania wyposażona w elastyczne paski przytrzymujące nasze rzeczy. Każda część jest osobno zamykana, więc gdy chcemy wyciągnąć laptopa, nie musimy przekopywać się przez ubrania. Jednakże nie ma nic za darmo – część przeznaczona na ubrania jest nieco mniejsza niż w zwykłych torbach podręcznych. Z tego względu zabierając tę walizkę na dwu- trzydniowy wyjazd, trzeba było jednak zostawić w domu zapasową parę butów i sprzęt do ćwiczeń.

Samsonite U90 03 002 02 01 0312

Samsonite Litesphere Office Mobile waży zaledwie 2,3 kg, a jej zewnętrzna powłoka wykonana jest w technologii Pointshock – wrażliwe miejsca pokryte są specjalnymi, twardymi płytkami odpornymi na ścieranie. Dostępne kolory to bordo i brązowy. Dwa kółka dobrze radziły sobie na nierównych chodnikach. Walizkę wyposażono w dwa uchwyty – jeden do jej podnoszenia, oraz drugi, wysuwany, do prowadzenia jej za sobą. Litesphere posiada także wbudowany zamek szyfrowy z homologacją.

Walizka Wittchen

Linia walizek wykonanych z wysokiej jakości polikarbonu charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Ma bardzo dobre właściwości izolacyjne sięgające nawet –20° C. Chroni nie tylko przed wilgocią, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Walizki wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia w postaci zamków szyfrowych, produkowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa bagażu TSA. Dostępne w czterech kolorach: czerwonym, pomarańczowym, niebieskim i czarnym. Do wyboru są również trzy wielkości: od małej walizki mieszczącej się w luku bagażowym, po bardzo duży rodziny bagaż.

Linia Wittchen light jest wykonana z syntetycznych materiałów tekstylnych o wysokiej gęstości. Dzięki temu zyskujemy na lekkości, ale nie musimy się martwić, że bagaż zmoknie. Wybór miękkiego bagażu ma jeszcze jedną zaletę: jest elastyczny i możemy spakować przedmioty o nieporęcznych kształtach. Walizki mają szwajcarskie łożyska i dostępne są w trzech odsłonach: czerwonej, czarnej oraz granatowej.

Eagle Creek Tarmac 20 Wide Body

Walizka ta wygląda może nieco mniej elegancko od innych dostępnych na rynku, ale byliśmy pod wrażeniem jakości jej wykonania. Pokonaliśmy z nią pieszo ponad 10 kilometrów i przez cały ten czas sprawowała się bez zarzutu. A przy tym jest ekologiczna – wykonano ją z poliestru uzyskanego z recyklingu, w trzech dostępnych kolorach: czarnym, zielonym i czerwonym. Testowaliśmy tę pierwszą.

Eagle Creek Tarmac 20 Wide Body_Black

Rączka walizki jest solidna i łatwo się ją wysuwa. Z boku znajduje się dodatkowy, wygodny uchwyt. Zamki są również najwyższej jakości. Wnętrze może nie wygląda przestronne, ale szczerze mówiąc, zdziwiliśmy się, jak wiele rzeczy udało się w nią zapakować. Można spokojnie zmieścić w niej ubrania na trzy- lub czterodniowy wyjazd. W komplecie znajdują się elastyczne paski przytrzymujące zawartość.

Wewnątrz znajdziemy także dwie siateczkowe kieszonki zapinane na zamek oraz dodatkową, wyściełaną kieszeń na laptopa o przekątnej co najmniej 15-cali. Dodatkowo, z przodu znajduje się mała kieszonka na dokumenty.