Hotel Banyan Tree Bangkok

Autor tekstu: , Data publikacji:

Doskonały hotel w tajlandzkiej metropolii ze zjawiskową restauracją na dachu i znakomitym salonem Spa.

WRAŻENIA

Banyan Tree Hotels&Resorts to prężna sieć, która przykłada wielką wagę do jakości swoich obiektów. Jest ich już 26, ponadto firma zawiaduje już blisko setką ekskluzywnych salonów Spa na terenie całego kontynentu azjatyckiego. Hotel w Bangkoku był czwartym w portfolio grupy, otwartym w styczniu roku 2002. Nie sposób go nie zauważyć. Charakterystyczna sylwetka wieżowca, który wygląda niczym dumna brama triumfalna, to 61 pięter pełnych luksusu i dobrego smaku. Tam po prostu warto być.

POŁOŻENIE

Hotel zajmuje jedno z centralnych miejsc dystryktu biznesowego tajlandzkiej metropolii, widać go z daleka doskonale. Tam także mieszczą się liczne ambasady. W pobliżu jest park Lumphini i stacja kolejki. Na South Saton Road, gdzie mieści się Banyan Tree, podróż taksówką z międzynarodowego lotniska nie powinna zająć więcej niż 50 minut, choć nie da się ukryć, że czasem tam także można ugrzęznąć w ulicznym korku. Oczywiście do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest własny parking.

WYPOSAŻENIE POKOI

Wybór jest spory, bowiem hotel oferuje 327 pokoi w kilku standardach. Co ciekawe, inaczej niż w większości wysokościowców hotelowych, pokoje o wyższym standardzie zajmują niższe kondygnacje. W pomieszczeniach króluje naturalne drewno i ciepłe kolorystycznie, miękkie materiały. Duże okna powodują, że pokoje toną w słonecznym blasku, co dodaje wyjątkowego klimatu. Rzecz jasna, pokoje można solidnie zaciemnić (są nieźle wytłumione), by odespać podróż lub powalczyć z jet lagiem.

Kategoria podstawową są przestronne pokoje Deluxe (jest ich 141) o powierzchni 48 m2 każdy, zajmujące piętra od 50 do 58 oraz od 33 do 42. Ta duża powierzchnia przekłada się na sypialnię z wielkim, wygodnym łóżkiem, osobną część relaksacyjną z kanapą, fotelami i stolikiem, dwa telewizory, sejf mieszczący laptopa, minibar z lodówką oraz wydzieloną część z biurkiem do pracy (gniazdo sieciowe, telefon z sekretarką automatyczną, linia faksu). Przybysz witany jest paterą owoców i płonącym kadzidełkiem. Gustowna łazienka ma w wyposażeniu chociażby suszarkę do włosów i solidnie powiększające lustro dla pań do makijażu.

Pokoje Premier zajmują piętra od 43 do 49 i oferują wspaniały widok na miasto i rzekę. Udogodnieniem, a często właśnie w tych pokojach zatrzymują się podróżujący ludzie biznesu, jest bezpłatny dostęp do Internetu, zarówno w pokoju, jak i w Business Centre oraz darmowe lokalne rozmowy telefoniczne i faksy.

Utrzymane w subtelnych odcieniach szarości i czerwieni pokoje standardu Banyan Tree Club to dedykowane biznesowi piętra od 15 do 32. Pośród licznych przywilejów, mieszkańcy tych pokoi mogą liczyć na prywatny proces meldunkowy (nawet w pokoju), bezpłatny masaż relaksacyjny, śniadanie w Club Lounge i całodzienne przekąski i napoje, możliwość skorzystania z ośmioosobowej salki konferencyjnej wraz z usługą sekretarską.

W hotelu są także apartamenty Spa Suites oraz apartament prezydencki. Bardzo sprawnie działa hotelowy consierge, bez problemu może zająć się załatwieniem biletów czy organizacją wycieczki po mieście.


Banyan Tree

Ul. 21/100 South Sathon Road, Sathon, Bangkok 10120, Tajlandia.
Tel. +66 2 679 1200