Tried and Tested. Hilton Amsterdam Airport Schiphol

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hilton Amsterdam Airport to nowoczesny i doskonale zlokalizowany hotel na jednym z największych przesiadkowych hubów w Europie.

Położenie

Amsterdamskie lotnisko Schiphol to – obok portów lotniczych we Frankfurcie i w Londynie – największy hub przesiadkowy w Europie i jeden z największych na świecie. Nowy hotel Hilton to idealne miejsce na przystanek w służbowej podróży – obiekt znajduje się na lotnisku i by do niego dotrzeć, lotniska w ogóle nie opuszczamy, poruszając się podziemnymi przejściami, co zajmie nam nie więcej niż pięć minut. Hotel ma ponad 10 pięter, z większości pokoi wyposażonych w dźwiękoszczelne szyby mamy widok na niemal całe lotnisko. Hilton posiada rozległe atrium i został zaprojektowany w nowoczesnym stylu.

HL_birdviewng_675x359_FitToBoxSmallDimension_Center

Pokoje

Hotel Hilton Amsterdam Airport oferuje pięć typów pokoi, w sumie jest ich aż 433. Najpopularniejszy to typowy Guest Room, który występuje aż w pięciu konfiguracjach – King Deluxe Corner Room with
Airport View, King Deluxe Room with Airport View, King Guest Room with Atrium View, Twin Deluxe Room with Airport View oraz Twin Guest Room with Atrium View. W zależności od konfiguracji pokoje mają jedno lub dwa łóżka i od 27 do ponad 30 mkw. Każdy jest wyposażony w telewizor HD i bezpłatne Wi-Fi.
Suity oferują większe powierzchnie i okazałą prywatną jadalnię wraz z kuchnią. Goście wszystkich suit mają wliczony w cenę dostęp do hotelowego Business Lounge.
Idealnym wyborem biznesmenów w podróży służbowej są Executive Rooms o powierzchni od 27 do ponad 30 mkw. Tutaj wartością dodaną jest bezpłatny dostęp do ekskluzywnego Executive Lounge, gdzie w ramach ceny serwowane są śniadania, a w ciągu dnia napoje oraz przekąski. Także tutaj możemy poprosić o wersję z jednym łóżkiem lub dwoma. Ciekawą opcją jest możliwość rezerwacji kilku pokoi, które będą ze sobą połączone.

HL_dlxkingaptview
Co szczególnie istotne, np. gdy przylatujemy na lotnisko rano, a wylatujemy w dalszą drogę wieczorem, możemy wynająć pokój od 9 rano do 6 wieczorem – to zdecydowanie lepsza opcja niż spędzenie dnia nawet w lotniskowym Business Lounge.

Restauracje

Goście Executive Rooms mogą zjeść śniadanie w Executive Lounge, pozostali mają do
dyspozycji dwie restauracje – Axis Lobby & Coctail Bar oraz Bowery Restaurant. Bar znajduje się w przeszklonym hotelowym atrium na wysokości 42 metrów, serwuje przekąski, kanapki oraz kawę – to idealne miejsce na dobrego drinka. Specjalnością są holenderskie dżiny.
Idealne miejsce na prawdziwą kolację to Bowery Restaurant. Możemy tu skosztować typowych holenderskich potraw – jak choćby suszonej amsterdamskiej kiełbasy czy holenderskiej jagnięciny. Ciekawostką jest fakt, że możemy tutaj zamówić potrawy à la carte, ale możemy także sami – z pomocą doświadczonego kucharza – przygotować własne danie.

SPA, relaks i spotkania biznesowe

Goście mają do dyspozycji Eforea Spa, które oferuje wiele zabiegów czerpiących inspiracje m.in. z bogatej tradycji azjatyckiej czy południowoamerykańskiej. Jest także sauna oraz łaźnia parowa oraz strefa relaksu i otwarte 24 godziny na dobę centrum fitness.
Hilton oferuje powierzchnię konferencyjną, mogącą pomieścić do 640 osób – w tym 23 sale konferencyjne – w różnych konfiguracjach – 6 sal na spotkania zarządów, otwarte 24 godziny na dobę centrum konferencyjne oraz Vine Room, przeznaczony na prywatne kolacje biznesowe.

Ocena

Jeśli jesteśmy w podróży służbowej i mamy krótki przystanek w Amsterdamie, Hilton Amsterdam Airport Schiphol to zdecydowanie najlepszy adres – usytuowany na samym lotnisku, bez konieczności jakiegokolwiek transferu – daje pełną swobodę.

Cena Od 165 euro za noc

Nowy hotel Hilton to idealne miejsce na przystanek w służbowej podróży– obiekt znajduje się na samymlotnisku i by do niego dotrzeć, lotniska w ogóle nie opuszczamy, poruszając się podziemnymi przejściami, co zajmie nam nie więcej niż pięć minut.


Hilton Amsterdam Airport Schiphol ,

Amsterdam, Holandia.