Tried & Tested. Hotel Arche Wrocław

Autor tekstu: , Data publikacji:

Otwarty w 2021 roku Hotel Arche Wrocław to idealne miejsce dla osób podróżujących samolotem. Obiekt znajduje się bowiem przy samym lotnisku imienia Mikołaja Kopernika. Budynek jest również doskonale przystosowany do organizowania w nim konferencji. ARCHE S.A. jest też w trakcie budowy drugiego hotelu we Wrocławiu przy ul. Kasprowicza 64-66, w budynku dawnego szpitala, z przepiękną kaplicą i wciąż czynnym Klasztorem Sióstr Franciszkanek w jednym ze skrzydeł.

WRAŻENIA

Hotel zdecydowanie może pochwalić się nowością i świeżością. Oddany do użytku w lipcu br. doskonale nadaje się na spędzenie nocy podczas dłuższej przesiadki na lotnisku, czy też w przypadku chęci zwiedzenia Wrocławia, który od 2016 jest Miastem Kultury. W tym 3-gwiazdkowym hotelu podróżni mogą też skorzystać z siłowni oraz zrelaksować się w saunie. Zaraz po wejściu do budynku goście zobaczą elegancką restaurację
i bar. W hotelowym lobby można odpocząć na wygodnych fotelach i kanapach. Oryginalnym elementem wystroju wnętrza jest stary zabytkowy piec kaflowy.

POŁOŻENIE

Obiekt znajduje się 400 m od terminala lotniska i 4 minuty drogi samochodem od obwodnicy Wrocławia. Jeśli ktoś miałby ochotę pojechać stąd na wrocławską starówkę, ma do pokonania 12 km. Dodatkową atrakcją w pobliżu jest nie zniszczony podczas wojny, oddalony o niecałe 6 km zamek w Leśnicy.

POKOJE

Hotel oferuje 115 pokoi, z czego aż 69 to pokoje standardowe pojedyncze o powierzchni 15 m kw. Obiekt liczy również 40 pokoi standardowych podwójnych, 5 pokoi typu studio i jeden apartament. Pokoje typu studio wyróżnia wanna, sypialnia z dużym łóżkiem oraz salonik z kanapą i biurkiem. Ta 38-metrowa przestrzeń to idealne miejsce zarówno do pracy, jak i odpoczynku. W obiekcie znajduje się również 57-metrowy apartament z kuchnią, salonem, sypialnią oraz dwiema łazienkami. Apartament znajduje się na najwyższym piętrze, przez co roztacza się z niego widok na lotnisko oraz słynną górę Ślęża.

RESTAURACJE

Hotel posiada jedną restaurację znajdującą się na parterze. Dzieli ona przestrzeń z recepcją oraz głównym wejściem do hotelu. Śniadania serwowane są tu w formie bufetu. Jeśli chodzi o kolację, to hotelowa restauracja może pochwalić się niestandardowymi daniami, m.in. kiszonym schabem z kością. Hotelowy bar, oferujący szereg popularnych alkoholi, jest jednocześnie przedłużeniem recepcyjnego blatu.

BIZNES

Hotel posiada 3 sale konferencyjne z pięknymi wielkimi oknami zlokalizowane na pierwszym piętrze. Sala Bosfor – 88 m kw., Ormuz – 74 m kw. oraz Suez – 95 m kw. Układ ścian pomiędzy salami można dowolnie aranżować, co daje możliwość jednej dużej przestrzeni o powierzchni 250 m kw. Może ona pomieścić 190 osób w ustawieniu konferencyjnym oraz 100 osób w ustawieniu bankietowym. Dodatkowo przed wejściem na salę znajduje się 120-metrowe foyer z kanapami.

CZYM JEST GRUPA ARCHE

GRUPA ARCHE to założona w 1991 r. firma deweloperska, która ma na swoim koncie wiele inwestycji w całej Polsce. W sumie Arche wybudowało już 9000 domów oraz mieszkań w Warszawie, Ząbkach, Piasecznie i Łodzi. Dodatkowo, z inicjatywy firmy powstało 15 hoteli nierzadko zlokalizowanych w zabytkowych budynkach m.in.: Cukrownia Żnin, Pałac i Folwark Łochów, Zamek Janów Podlaski, Koszary Góra Kalwaria, Tobaco w Łodzi czy Dwór Uphagena w Gdańsku. Arche jest w trakcie budowy kolejnych 10 obiektów konferencyjno-wypoczynkowych, jednym z nich jest Klasztor we Wrocławiu. Wybudowany na początku XX wieku budynek przyszłego hotelu przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu składa się z byłego szpitala dziecięcego oraz Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek. To właśnie w miejscu dawnego szpitala powstaje około 90-pokojowy obiekt z restauracją, kawiarnią, salą konferencyjną, sauną oraz mini SPA.

W budynku znajdą się również gabinety do masażu oraz siłownia. W kilku hotelach Arche zostały już otwarte oddziały Fundacji Leny Grochowskiej, w których osoby niepełnosprawne intelektualnie prowadzą warsztaty z rękodzieła, ceramiki, malarstwa czy cukiernictwa. Jest to świetne uzupełnienie spotkań zarówno prywatnych jak i biznesowych. Co ciekawe, Grupa Arche proponuje również klientom zakup pokoju hotelowego na własność w tym i innych obiektach ze swojej kolekcji. Właściciel pokoju otrzymuje comiesięczny dochód uzyskiwany z całej powierzchni pracującej hotelu tj. sal konferencyjnych, restauracji, spa. Nie tylko z pobytów noclegowych gości. Dodatkowo każdy inwestor może korzystać z nieograniczonych pobytów właścicielskich
w całej sieci Arche. A w trakcie budowy obiektu hotelowego zainwestowane pieniądze pracują 4 proc. rocznie. Zysk z inwestycji to minimum 5 proc. rocznie i to bez angażowanie własnych sił; www.arche.pl

OCENA

Obiekt jest dobrze przystosowany do warunków pandemii, w przestrzeni publicznej znajdują się punkty do dezynfekcji rąk, a obsługa zawsze używa masek ochronnych. Hotel Arche we Wrocławiu to doskonałe miejsce na odpoczynek w czasie podróży. Budynek jest też świetnie przygotowany do organizacji imprez firmowych i konferencji.


Hotel Arche

Ul. Graniczna 183, Wrocław, Polska.
Tel. +48 71 306 75 85