Virgin Trains, Londyn – Manchester, klasa standard

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na dworzec Euston dotarłam kwadrans przed planowanym odjazdem pociągu o 16:20. Jechałam na wieczorne spotkanie do Manchesteru, gdzie planowo miałam przybyć o 18:28. Jeśli udajecie się na poranne spotkanie, pociąg wyrusza z Londynu o 6:17, a na stację Manchester Piccadilly dociera o 8:28.

MIEJSCE

Zarezerwowałam bilet wcześniej – moje miejsce 28A znajdowało się w wagonie C, więc musiałam pokonać spory kawałek peronu, by tam dotrzeć. Wagon ma układ siedzeń 2+2, ułożonych po cztery, z małym stolikiem na środku, lub po dwa, z małymi rozkładanymi stoliczkami. Mój fotel znajdował się przy oknie, tyłem do kierunku jazdy. Ktoś już go zajął, więc po prostu usiadłam przy przejściu. Walizkę na kółkach położyłam na półce bagażowej, znajdującej się w połowie wagonu. Półki takie są również przy drzwiach, ale umieszczanie tam bagażu jest dość ryzykowne – policja ostrzega przed złodziejami, którzy wsiadają do pociągu tuż przed odjazdem, by porwać znajdujące się tam walizki.

PODRÓŻ

Pociąg odjechał zgodnie z rozkładem. Postanowiłam popracować na laptopie (nad fotelem znajduje się lampka, a w stoliku gniazdka). WiFi kosztuje 75p (ok. 3,5 zł) za 10 minut, £5 (ok. 23 zł) za godzinę, lub £10 (ok. 46 zł) za cały dzień. W pociągu jest bufet sprzedający przekąski – posiłek składający się z kanapki, chipsów i napoju kosztuje £4 (ok. 18 zł). W wagonie było gorąco, więc cieszyłam się, że nie usiadłam przy oknie, gdzie nadmuch pompował do wagonu ciepłe powietrze. To samo miało miejsce podczas podróży powrotnej. Niektórzy pasażerowie przyznali, że zdarza się tak często.

OCENA

Punktualny serwis, ale temperatura w pociągu była zbyt wysoka.

KOSZT

Ceny biletów pierwszej klasy w obie strony na trasie Londyn – Liverpool, w połowie tygodnia, rezerwowane przez Internet, z tygodniowym wyprzedzeniem, zaczynały się od 79,50 funta (około 355 zł).

KONTAKT

virgintrains.co.uk


Ul. Euston Station, Londyn, Anglia.
Tel. 08719774222