Lublin: pociąg będzie mógł poczekać na pasażerów opóźnionego samolotu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozkład jazdy pociągów odjeżdżających z Portu Lotniczego został opracowany zgodnie z przylotem samolotów.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w porozumieniu z Lubelskim Zakładem Przewozów Regionalnych oraz Portem Lotniczym Lublin wdrożył 20.12.2012 r. procedurę skomunikowania pociągów z przylotami samolotów.

Pokonane zostały przeszkody proceduralne i – o czym można było się wczoraj przekonać – szynobus będzie mógł poczekać na pasażerów.

– Cieszę się, że w trosce o klienta naszego lotniska udało się wypracować rozwiązanie, które umożliwi przejazd do stolicy regionu pasażerom opóźnionego samolotu. Choć mam nadzieję, że sytuacje takie będą rzadkością, stwierdził prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

Od 1.01.2013 r. można kupić bilet do Portu Lotniczego w kasie dworca Lublin. Na podróż z Portu Lotniczego do Lublina bilet kupujemy u drużyny konduktorskiej w pociągu lub poprzez internet na stronie Przewozów Regionalnych: www.przewozyregionalne.pl (ta opcja będzie aktywna za kilka dni).

– Dumny jestem, że kolejarze lubelscy zbudowali w terminie tor do lotniska, po którym podróżni w 15 minut mogą dojechać z dworca w Lublinie do Portu Lotniczego Lublin, powiedział dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie Zygmunt Grzechulski.