Lotnisko w Pradze: Dalszy rozwój siatki połączeń

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lotnisko w Pradze nadal rozbudowuje siatkę lotniczych połączeń. Od 1 stycznia 2013 r. połączenia z Rygi do Pragi uruchomi airBaltic.

Od 1 czerwca 2013 r. czeskie linie Czech Airlines uruchomią nowe połączenia dalekiego zasięgu do Seulu w Korei Południowej.

Łotewskie linie będą operowały na trasie między stolicą Łotwy i Pragą z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo. Loty wykonywane będą samolotami Bombardier Dash 8 Q400 w konfiguracji 76 miejsc pasażerskich.

Rejsy Czech Airlines do Seulu wykonywane będą samolotami Airbus A330 z częstotliwością trzech lotów w tygodniu.W sezonie letnim 2013 r. czeski przewoźnik wprowadzi ponad to dwa tygodniowe rejsy do Perm w Rosji, osiem rejsów w tygodniu do Nicei oraz cztery loty tygodniowo do Florencji.

Czech Airlines uruchomią również dziesięć rejsów tygodniowo do Zurichu oraz trzy połączenia dziennie do Monachium.W sezonie letnim 2013 r. oferowanie z Pragi zwiększą Norwegian Air Shuttle (trzy rejsy w tygodniu z Helsinek) i SmartWings (jedno połączenie w tygodniu do Dubrownika oraz codzienne rejsy do Splitu).