Norwegian zamawia 100 Airbusów A320

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tanie linie lotnicze Norwegian zwiększają flotę. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane z firmą Airbus na samoloty A320neo.

Nowe samoloty pozwolą liniom na rozwój i realizację strategii modernizacji.

Przewoźnik ma sieć połączeń z Europy do Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu i dynamicznie rozwija usługi w segmencie nisko-kosztowym. Nowe samoloty będą wyposażone w kabinę w układzie jednoklasowym, zabierającą na pokład około 180 pasażerów.

Airbus informuje, że dotychczas zamówiono ponad 8300 samolotów z rodziny A320, z czego ok. 5000 dostarczono już do ponad 340 klientom i operatorom na całym świecie, dzięki czemu samoloty te zyskały miano najlepiej sprzedających się modeli w segmencie maszyn wąskokadłubowych.

Samolot A320neo posiada ponad 95 procent cech wspólnych z obecnymi modelami A320, dzięki czemu doskonale pasuje on do współczesnych flot, a przy tym oferuje większy zasięg (o 950 km) lub zwiększoną ładowność (2 tony).A320neo, który wejdzie do eksploatacji w 2015 r. wyposażony jest w nowe, wydajniejsze silniki w porównaniu z modelem A320. Wyposażenie modelu w najnowszej generacji silniki oraz duże zakończenia skrzydeł tzw. „sharklety” pozwoli zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa.