Accor wykupuje na własność prawie 100 hoteli

Autor tekstu: , Data publikacji:

Francuska sieć hotelowa Accor zawarła wstępną umowę kupna kilku marek hoteli sieciowych, które do tej pory dzierżawiło i miało w swoim portfolio. Wyda na to niemal 900 milionów euro.

Władze francuskiego przedsiębiorstwa działające przez swoją spółkę zależną HotelInvest zawarły wstępną umowę kupna – sprzedaży 97 hoteli w Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Jeżeli umowa dojdzie do skutku to Accor zakupi od Moor Park Capital Partners – funduszu zarządzającego obiektami będącymi przedmiotem umowy 86 hoteli w Holandii i Niemczech oraz 11 obiektów w Szwajcarii. W skład przejmowanej na własność przez Accor bazy hotelarskiej miałoby wejść: 29 hoteli marki Ibis, 31 obiektów Ibis Budget, a także 17 hoteli Mercure i 9 Novoteli na terenie dwóch pierwszych państw. Łącznie w przypadku korzystnej finalizacji umowy w Holandii i Niemczech baza hotelarska Accora powiększy się o 86 hoteli i 11.286 pokoje – informuje portal ekonomia.rp.pl.

Nieco skromniejsze w rozmiarach przejęcie Francuzi planują przeprowadzić w Szwajcarii. Tu prowadzone z Axa Real Estate negocjacje dotyczą łącznie 11 hoteli czterech marek Ibis, Ibis Budget, Novotel i MGallery. W przypadku pomyślnej fuzji w Szwajcarii baza hotelarska Accora w tym kraju powiększy się o 1592 pokoje. Faktycznie planowane przejęcie zdaje się być naturalnym rozwojem wydarzeń – francuskie przedsiębiorstwo jest bowiem zarządcą wszystkich hoteli w trzech państwach odpowiednio od 2007r. w Niemczech i w Holandii oraz od 2008r. w Szwajcarii na zasadzie dzierżawy ze zmiennym czynszem.

-Te transakcje to wyraźny sygnał potwierdzający nasze możliwości szybkiego wdrożenia strategii restrukturyzacji portfela HotelInvest. Wszystkie z hoteli zlokalizowane są w kluczowych miastach europejskich i generują doskonałe wyniki operacyjne w najbardziej dochodowych segmentach rynku – powiedział Sébastien Bazin, prezes Accoru.

Jednocześnie jak szacują eksperci rynku hotelarskiego opierający się na danych pro forma za 2013 rok przejęcie obiektów wpłynie na możliwość wzrostu wypracowywanego przez spółkę HotelInvest dochodu operacyjnego netto z własnych hoteli o 14 proc. rocznie osiągając tym samym poziom 68proc. Docelowym założeniem przedsiębiorstwa jest osiągnięcie i utrzymanie tego wyniku na poziomie 75proc.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.