Air China do Barcelony

Autor tekstu: , Data publikacji:

W maju br. chińskie linie lotnicze Air China rozpoczną realizację połączeń lotniczych z Pekinu przez Wiedeń do Barcelony. Nowe rejsy chińskiego przedsiębiorstwa odbywać się będą z częstotliwością czterech lotów tygodniowo.

Data premierowego lotu z Pekinu przez Wiedeń do Barcelony zaplanowana jest przez władzę Air China na 5 maja 2014r. Połączenie to zgodnie z założeniami chińskiego przedsiębiorstwa odbywać się będzie z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo – w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Duża częstotliwość lotów jest odpowiedzią władz chińskiej linii na prognozy przygotowane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA. Zdaniem organizacji w 2014r. popyt na podróże do Europy wśród chińskich obywateli wzrośnie o około 5 proc.

Jednocześnie jak wynika z badania przeprowadzonego przez IATA liczba chińskich obywateli podróżujących do Europy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat systematycznie wzrosła od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Zatrudnieni przez organizację badacze rynku lotniczego wskazują uwagę na fakt, że oprócz turystów biznesowych w ostatniej dekadzie do Europy podróżowali również studenci w ramach wymian akademickich oraz urzędnicy reprezentujący kraj na arenie międzynarodowej. 

Zgodnie z planowanym harmonogramem transkontynentalnego rejsu samoloty ze stolicy Chin startować będą o godzinie 02:10 nad ranem z lądowaniem przystankowym w Wiedniu o 06:10 i przylotem do Barcelony około godziny 09:30. Lot powrotny na tej trasie planowany jest następnego dnia z wylotem ze stolicy Hiszpanii o 11:25 z przystankiem w Wiedniu o 13:25 i powrotem do początkowej destynacji lotu Pekinu o 05:55 nad ranem.

Do obsługi połączenia Air China zamierza skierować samoloty pasażerskie typu Airbus A330 – 300 z trzyklasową konfiguracją wnętrza. Pokład samolotu podzielony jest na klasy biznes, ekonomiczną premium oraz ekonomiczną. Przedział biznesowy w Airbusie wyposażony jest w pełni rozkładane płaskie łóżka. Klasa ekonomiczna premium jest ulepszona względem ekonomicznej o półleżące fotele wyposażone dodatkowo w podnóżki. Na warunki podróży nie powinni narzekać również pasażerowie klasy ekonomicznej zwykłej – specjalne ergonomiczne siedzenia mają, bowiem uczynić lot maksymalnie komfortowym. Ponadto każde z miejsc we wszystkich klasach na pokładzie samolotu wyposażone jest w interaktywny system rozrywki – przeznaczony dla każdego z pasażerów do indywidualnego użytku.

Wiedeń i Barcelona to europejskie miasta znane na całym świecie ze swoich zachwycających krajobrazów, bogatej historii, intrygujących kultur i wspaniałych dzieł sztuki. Aktualnie Air China oferuje ponad 100 lotów tygodniowo pomiędzy Chinami, a Europą. Chiński przewoźnik lata m. in. do metropolii takich jak Londyn, Paryż, Frankfurt, Rzym, Moskwa czy Madryt.