Air France i KLM z odnowioną klasą biznes

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Air France i KLM przeprowadzają redesign klasy biznes w swoich samolotach. Zaprosiły do współpracy znanych projektantów. Wśród nich znaleźli się m.in. Mark Collins z Design Investments, holenderscy projektanci – Hella Jongerius i Marcel Wenders oraz dom mody Viktor & Rolf.

Air France przeprowadza zmiany w ramach koncepcji 3xP: Pełnia poziomu, Pełnia prywatności i Pełnia swobody. ak więc przede wszystkim wprowadzono zupełnie nowe fotele, które rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego lóżka. Fotele dostosowują się w zależności od potrzeb każdego pasażera, od pozycji siedzącej po leżącą w automatyczny sposób, za pomocą jednego przycisku. Do wypełnienia foteli zastosowano miękką piankę, która ma zapewnić wygodę podczas leżenia i doskonałą jakość snu. Od strony przejścia skórzany podłokietnik przy fotelu opuszcza się całkowicie, a podróżny zyskuje w ten sposób dodatkową przestrzeń, która umożliwia mu zajęcie idealnej pozycji w czasie odpoczynku. Dopełnieniem wygody podczas snu są miękka kołdra i puchowa poduszka, zaprojektowana w rozmiarze XXL, jak na lotnicze standardy. Każdy szczegół fotela został specjalnie zaprojektowany we współpracy z Zodiac Aerospace, światowym liderem produkcji foteli lotniczych. Dodatkowo tak przearanżowano rozmieszczenie foteli w kabinie, aby każdy pasażer miał wygodny dostęp do centralnego przejścia między rzędami i mógł się swobodnie poruszać podczas lotu.

W kabinie klasy biznes Air France…

Pojawił się także duży, regulowany stolik (48 x 42 cm), który może służyć jako wygodny stół mieszczący posiłek lub praktyczne biurko. Nowością jest osobisty, elegancki, podświetlany schowek na słuchawki, lusterko i osobiste drobiazgi. Projektanci zadbali również o nowoczesne rozwiązania w zakresie oświetlenia. Nowe światła sufitowe w kabinie, lampka punktowa do czytania i oświetlenie strefowe umieszczone w schowku i dolnej części oparcia, podkreślają nowe funkcjonalności. Do dyspozycji jest standardowe gniazdko elektryczne oraz port USB umożliwiający ładowanie sprzętu podczas lotu.

W kabinie Klasy Biznes pasażerowie mogą korzystać z panoramicznych ekranów dotykowych o wysokiej rozdzielczości. Nowy 16-calowy ekran oferuje możliwości zbliżone do tabletu. Dla większej wygody, pasażerowie mają także do dyspozycji dotykowy ręczny zestaw komunikacyjny w kształcie smartfona, który umożliwia wygodny wybór programów na odległość, bez względu na aktualne ustawienie fotela. Ręczny zestaw pozwala też na prowadzenie rozmów telefonicznych. Dopełnieniem przyjemnego lotu są wyborne posiłki serwowane kolejno na lnianych obrusach. Menu jest przygotowywane przez ocenionych francuskich kucharzy. Od kwietnia br. menu dla francuskiego przewoźnika tworzy Régis Marcon – nagrodzony 3 gwiazdkami Michelin. Dodatkowo Air France częstuje swoich gości szampanem i serwuje wyborne roczniki win.

Wymiana nowych foteli Klasy Biznes w samolotach Air France rozpocznie się w czerwcu tego roku i zakończy się latem 2016. W tym czasie ponad 2100 nowych foteli Klasy Biznes zostanie zainstalowanych w 44 samolotach typu Boeingach 777, które stanowią trzon długodystansowej floty Air France.

Odnowiona klasa biznes KLM

Także holenderska linia KLM również przeprowadza mocny lifting swojej klasy biznes – World Business Class. Do dyspozycji pasażerów oddane zostały bardziej komfortowe fotele, które można rozłożyć do 180 stopni, do pozycji lie flat. Obecnie długość foteli po całkowitym rozłożeniu wynosi 207 cm długości, co sprawia, że KLM oferuje najdłuższe łóżka wśród europejskich przewoźników lotniczych. Zostały one wyposażone w osobisty system rozrywki oraz jeden z największych na rynku – 17 calowy ekran.

World Business Class

Klasa biznes w odnowionej odsłonie to dzieło holenderskiej projektantki Helli Jongerius, która stworzyła stylowe i przytulne wnętrze. Projektantom powierzono również stworzenie zestawów kosmetyków i akcesoriów podróżnych w wersji damskiej i męskiej. Nowy zestaw to dzieło słynnego domu mody Viktor & Rolf.