Air France i KLM z odnowioną klasą biznes

Autor tekstu: , Data publikacji:

W czasie lotu World Business Class, pasażer ma do wyboru 3-daniowy posiłek skomponowany przez słynnych szefów kuchni nagradzanych gwiazdkami Michelin, w przeszłości byli to m.in. Jonnie Boer, Richard Ekkebus i Onno Kokmeijer. Od grudnia 2013 roku za menu w Klasie Biznes linii KLM odpowiada ceniony holenderski szef kuchni Sergio Herman, nagrodzony trzema gwiazdkami Michelin.

Nowa World Business Class została w pierwszej kolejności wprowadzona w samolotach typu Boeing B747-400, które latają na trasach międzykontynentalnych, m.in. do Nairobi, San Francisco, Sint Maarten, Nowego Jorku, Szanghaju i innych. W sumie do kwietnia 2014 roku wszystkie maszyny typu Boeing 747 we flocie KLM, zostaną wyposażone w nową klasę biznes, a w kolejnym etapie, do lata 2014 – samoloty typu Boeing 777-200.

Klasa biznes – nie tylko przelot

W ofercie Air France, jak i KLM znalazło się wiele dodatkowych udogodnień na każdym jej etapie. Obydwie linie umożliwiają wszystkim pasażerom, którzy zakupią bilet w tej klasie, korzystanie z ekskluzywnych saloników biznes na całym świecie. Zakup biletu w Klasie Biznes na lot międzykontynentalny zarówno Air France, jak i KLM uprawnia podróżnego do przystąpienia do Klubu VIP oraz otrzymania Złotej Karty w programie lojalnościowym Flying Blue.

Klub VIP jest polską inicjatywą, niedostępną w identycznej formule nigdzie indziej na świecie. Jego członkowie przed lub po międzykontynentalnej podróży, poza prestiżowym transferem limuzyną na terenie Warszawy lub noclegiem w hotelu w pobliżu warszawskiego lotniska, mają możliwość skorzystania z dedykowanego numeru telefonu we wszelkich sprawach związanych z podróżą. W przypadku zaistnienia zmian w rozkładzie czy innych nieprzewidzianych zdarzeń – obsługa Air France KLM kontaktuje się indywidualnie z każdym z pasażerów VIP. Posiadacze biletów w Klasie Biznes mają także zagwarantowane wyróżnienie poprzez „Sky Priority” (oznaczenia na bilecie i na lotnisku), co w praktyce oznacza odrębne stanowiska odprawy, priorytetowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, pierwszeństwo w wejściu na pokład oraz w trakcie opuszczania samolotu i odbierania bagażu.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.