Airberlin: Przybędzie połączeń lotniczych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Airberlin nadal rozbudowuje siatkę swoich połączeń do Polski: samoloty tego przewoźnika latać będą, poczynając od 23 marca 2013 r., do trzech razy dziennie na trasie z Berlina do Krakowa i z powrotem.

Obowiązujący obecnie zimowy rozkład lotów przewiduje do dwóch połączeń dziennie. Również od marca przyszłego roku airberlin wzbogaci swój rozkład lotów ze stolicy Niemiec o połączenie do Warszawy.

Wliczając jeszcze Gdańsk, do którego maszyny w barwach airberlin docierają do dwóch razy dziennie, ten drugi co do wielkości niemiecki przewoźnik lotniczy oferować będzie tygodniowo do 48 połączeń do sąsiedniej Polski. O nowościach tych na spotkaniu z prasą w dniu 7 grudnia br. w Krakowie poinformowali przedstawiciele Portu Lotniczego Berlin Brandenburg oraz airberlin.

Prof. dr Rainer Schwarz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Berlin Brandenburg:

-Jestem bardzo rad, że nasz partner airberlin nadal konsekwentnie powiększa liczbę swych połączeń do Polski. Od marca 2013 r. airberlin zwiększy częstotliwość połączeń z Krakowem, a jednocześnie włączy do siatki swych połączeń także Warszawę, co oznaczać będzie dalszą rozbudowę berlińskiego hubu airberlin. Odczuwalnie polepszy się dzięki temu skomunikowanie lotnicze Berlina z Polską zarówno dla osób podróżujących biznesowo, jak i turystów, otwierając zarazem przed pasażerami z Polski nowe możliwości przesiadkowe z Berlina zwłaszcza na trasach długodystansowych. Polska jest dla nas ważnym rynkiem o dużym przyszłościowym potencjale. Przypomnę, że podróżnym z Polski oferujemy zarówno naszą stronę internetową, jak i nasze materiały drukowane w języku polskim.