Airberlin: Święta spędzamy ponad chmurami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sabine Kraft, stewardessa w firmie airberlin, oraz Thomas Schuster, pilot linii airberlin, w dni świąteczne przewożą pasażerów do domu

Flying Home for Christmas – także w tym roku firma airberlin przewiezie tysiące pasażerów na Święta Bożego Narodzenia do ich rodzin i przyjaciół. Tylko 24 grudnia 2012 odbędzie się 238 lotów z i do Niemiec. Niezależnie od tego, czy to Oslo, Nowy York czy Norymberga: airberlin zabierze swoich pasażerów na Święta do ich celów podróży na całym świecie.

Bycie stewardessą to mój wymarzony zawód. Dlatego też bardzo chętnie pracuję w dni, w które inni ludzie mają wolne”, mówi Sabine Kraft, stewardessa z airberlin. 28-latka w czasie Świąt Bożego Narodzenia poleci Airbusem A320 z Berlina na Gran Canarię i z powrotem. „W południe jestem na Wyspach Kanaryjskich, a wieczorem siedzę z moją rodziną przy choince. Dzięki lataniu świat wydaje się mniejszy – to właśnie fascynuje mnie do dziś w moim zawodzie.

Pasażerów do ich domów na Święta Airbusem A320 przewozi także pilot airberlin, Thomas Schuster. „Z 23 na 24 grudnia nocuję w Moskwie i wracam do Berlina w Wigilię. W czasie Świąt Bożego Narodzenia na pokładzie panuje radosny i refleksyjny nastrój. „Wspaniale jest widzieć, jak nasi pasażerowie opuszczają pokład samolotu pełni radosnego oczekiwania na świętowanie”, mówi Thomas Schuster.

W tym świątecznym okresie airberlin oferuje swoim pasażerom także wyjątkową obsługę. Drugie największe linie lotnie w Niemczech o godzinie 16:00 zapraszają swoich pasażerów lotów wewnątrzkrajowych na grzane wino. Popularne serca z czekolady linii airberlin, wydawane przy wysiadaniu, w edycji specjalnej posiadają pętelkę, aby można je było powiesić na świątecznym drzewku. Dodatkowo dla wszystkich lotów firma airberlin oferuje darmowy transport choinek linią kolejową airberlin. Drzewko nie może mieć więcej niż dwa metry i musi zostać zgłoszone w Centrum Obsługi 48 godzin przed lotem. Dalsze informacje na temat oferty specjalnej można uzyskać na stronie airberlin.com/weihnachten.