Pierwszy rozkładowy rejs Dreamlinera LOT-u

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dzisiaj 14 grudnia 2012 godz. 8:00 wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie Boeing 787 Dreamliner SP-LRA należący do Polskich Linii Lotniczych LOT w swój pierwszy rozkładowy rejs do Pragi. Jest to pierwszy komercyjny lot Dreamlinera w barwach PLL LOT S.A.

Rejs LO 523 z Warszawy do Pragi trwał 57 minut. Na pokładzie znalazło się 175 pasażerów dla których LOT przygotował specjalne certyfikaty z okazji tego pierwszego wyjątkowego rejsu. W lot powrotny uda się 149 podróżnych. Samolot ma wystartować o godz. 10:05  z lotniska praskiego i jego przylot do Warszawy planowany jest o godz. 11:10.

Samolot będzie można zobaczyć w Pradze jeszcze w innych terminach od połowy grudnia do połowy stycznia 2013 roku. Kolejne rejsy są zaplanowane na 15, 16, 18, 19, 20 i 28 grudnia, pozostałe cztery terminy to 2, 11, 12, i 14 stycznia 2013.

-Rejsem do Pragi LOT rozpoczął cykl promocyjnych rejsów po Europie, podczas których Dreamliner odwiedzi w sumie dziewięć miast europejskich: Pragę właśnie, Londyn, Wiedeń, Monachium, Frankfurt, Hanower, Kijów, Budapeszt oraz Brukselę.Zdecydowaliśmy się, aby pierwszy rejs wykonał nasz Dreamliner do Pragi, gdyż to zalewie godzinny lot od Warszawy i wydaje się nam idealny na pierwszą „sąsiedzką” wizytę Dreamlinera LOT-u w Europie. Nie będzie to zresztą jedyny rejs do Pragi – Dreamliner odwiedzi stolicę Czech jeszcze kilkakrotnie – mówi Zbigniew Mazur p.o. Prezesa Zarządu

PLL LOT S.A. Cieszę sie, że pasażerowie z Czech jako pierwsi będą mieli okazję doświadczyć komfortu podróży na pokładzie najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata należącego do polskiego przewoźnika – dodaje Zbigniew Mazur.

Przypomnijmy, że w pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. Następny rejs będzie do Toronto 1 lutego 2013 roku. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a Pekin powita Boeinga 787 w barwach LOT-u miesiąc później – 3 marca 2013 roku.