Airberlin łączy Berlin i Madryt codziennym lotem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Airberlin dalej rozbudowuje swoją sieć i od 25 lutego 2013 r. będzie latać bezpośrednio z Berlina do Madrytu. Codziennym lotem non stop linie airberlin trwale wzmacniają swoją obecność na strategicznym rynku w Madrycie i jednocześnie łączą oba węzły lotnicze – airberlin oraz ich partnera w sojuszu oneworld, linie Iberia.

Wolfgang Prock-Schauer, Chief Strategy and Network Planning Officer linii airberlin, powiedział: „Dzięki nowemu połączeniu pomiędzy Berlinem a Madrytem airberlin uzyskuje bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych rynków w Hiszpanii i jednocześnie wzmacnia swój berliński węzeł lotniczy. Dzięki krótkim czasom transferu w Berlinie nowym połączeniem tworzymy atrakcyjną ofertę dla pasażerów, którzy chcą lecieć z Madrytu przez Berlin na przykład dalej do Europy Wschodniej lub Skandynawii lub na odwrót: z tych krajów do stolicy Hiszpanii.”

Burkhard Kieker, członek zarządu visitBerlin: „Popieramy zaangażowanie airberlin w kontynuowanie ważnego połączenia Berlin-Madryt. W szczególności dla pasażerów ze Skandynawii, Polski i Europy Wschodniej, ale także z Ameryki Południowej, jest to ważne połączenie, które będziemy reklamować poprzez nasze działania marketingowe.”

Dr Arturo Claver, dyrektor Hiszpańskiego Urzędu Turystycznego w Berlinie, powiedział: „Ogromnie cieszy nas, że firma airberlin podjęła decyzję o połączeniu stolic Niemiec i Hiszpanii nowym połączeniem Berlin-Madryt-Berlin. Połączenie to jest doskonałą odpowiedzią na silny i stale rosnący popyt na loty do obu naszych stolic wśród osób podróżujących w celach urlopowych i biznesowych, zarówno w Hiszpanii, jak też w Niemczech. Codzienny lot non stop linii airberlin przyczynia się ponadto do dalszej intensyfikacji bliskich kontaktów pomiędzy Niemcami a Hiszpanią.”

Nowy lot non stop perfekcyjnie wpasowuje się w strukturę berlińskiego węzła lotniczego i umożliwia gościom airberlin płynne łączenie lotów przez Berlin. Zwłaszcza osoby podróżujące z i do Polski mają dzięki temu do dyspozycji nowe atrakcyjne połączenia do hiszpańskiej stolicy. Dzięki nowemu lotowi zarówno stolica Polski, Warszawa, jak i Kraków zyskują nowe znakomite połączenie z krótkimi czasami transferu. Łącznie przez Berlin dostępne są obecnie loty łączone linii airberlin do 16 miejsc docelowych w Europie.

airberlin wykonuje lot z Berlina do Madrytu samolotem Boeing 737-800 z 186 miejscami siedzącymi. Lot z Berlina odbywa się codziennie o godz. 8:50 z przylotem do Madrytu-Barajas o godz. 12:00. Lot powrotny startuje z Madrytu o godz. 13:15 i ląduje w Berlinie o godz. 16:15. Na lotnisku Madrid-Barajas airberlin startuje i ląduje w terminalu 4, z którego korzystają także inne linie lotnicze sojuszu oneworld.

Loty z i do Madrytu można już teraz rezerwować w Internecie pod adresem airberlin.com, przez całą dobę w Centrum Obsługi spółki pod numerem 030 / 3434 3434 (w taryfie lokalnej) oraz w biurze podróży.