Airberlin: Trzy razy dziennie z Berlina do Warszawy

, Data publikacji:

Airberlin stawia na dalszą rozbudowę polskiego rynku i od marca 2013 r. po raz pierwszy połączy dwie stolice: Warszawę i Berlin. Aż do trzech razy dziennie druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech będzie latać do Berlina i stanie się dzięki temu przewoźnikiem z największą ofertą lotów non-stop z Warszawy do niemieckiej metropolii nad Szprewą.

Czasy lotów są idealnie dopasowane do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowych oraz turystycznych i umożliwiają elastyczne podróżowanie: bilety lotnicze airberlin na nowy odcinek można rezerwować od 2 października 2012 r.

– Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia łączone do atrakcyjnych celów w USA, takich jak: Miami, Los Angeles, Nowy Jork i również od 23 marca nowe połączenie do Chicago, mówi Paul Gregorowitsch, CCO airberlin.

Prof. dr Rainer Schwarz, rzecznik zarządu lotniska Berlin Brandenburg: – Cieszymy się, że airberlin połączeniem Berlin-Warszawa dalej rozbudowuje swój węzeł lotniczy w Berlinie. Dzięki nowej trasie zostają stworzone dodatkowe możliwości przesiadki na loty długodystansowe z Berlina. Ponadto Polska jest dla nas ważnym rynkiem z dużym potencjałem przyszłościowym. Przez naszą stronę internetową lub ulotki informujemy na przykład naszych polskojęzycznych pasażerów także w ich ojczystym języku.

– Długo czekaliśmy na to połączenie. visitBerlin pomoże w jego wprowadzeniu na rynek, mówi dyrektor zarządzający visitBerlin Burkhard Kieker.

Z nowym lotniskiem docelowym w Warszawie sieć połączeń airberlin do Polski obejmuje łącznie trzy cele. Już od 2009 r. airberlin lata non stop z Berlina do Krakowa. Punktualnie wraz ze startem letniego rozkładu lotów 2013 airberlin podwyższy liczbę codziennych lotów do Krakowa nawet do trzech lotów non stop. airberlin od lata 2012 r. do dwóch razy dziennie łączy Gdańsk i Berlin lotem non stop. Poprzez węzeł lotniczy w Berlinie pasażerowie mają ponadto do dyspozycji liczne połączenia łączone w światowej sieci połączeń airberlin, na przykład do Chicago, Nowego Jorku, Abu Dhabi i Rzymu.

Loty z i do Warszawy, Gdańska, Krakowa oraz innych lotnisk docelowych na całym świecie można rezerwować w Internecie pod adresem airberlin.com, w Centrum Obsługi (tel.  030 3434 3434, w taryfie lokalnej) oraz w biurze podróży.