Airbus: Model korporacyjny ACJ319 na wystawie w Genewie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Firma Airbus ponownie prezentuje model korporacyjny ACJ podczas odbywającej się w Genewie wystawy EBACE.Odwiedzający mają okazję obejrzenia najszerszej i najwyższej kabiny w segmencie samolotów korporacyjnych.

Airbus ACJ319 jest  najnowszym nabytkiem w liniach Cumlux i jest prezentowany po raz pierwszy z kabiną wyposażoną dla Cumlux America.

Maszyna może  zabrać na pokład 19 pasażerów. Kabina mieści przestronne miejsce do wypoczynku, klub, dwa pokoje prywatne, które mogą pełnić funkcję sypialni, z których jeden ma przylegającą do niego własną  łazienkę.Ponad 15 odrzutowców korporacyjnych Airbusa jest w ofercie 15 firm świadczących usługi w zakresie przewozów czarterowych dla klientów w segmencie VIP, co świadczy o ich  popularności w tym segmencie rynku.

Dzięki  dodatkowym zbiornikom paliwa, pozwalającym na zasięg międzykontynentalny samolot ACJ319 może lecieć non-stop z Europy do większości miast w Afryce, obu Amerykach i Azji i z jednym międzylądowaniem do większości miejsc na całym świecie.Samoloty korporacyjne Airbusa wywodzą się z najnowocześniejszej rodziny samolotów na świecie i ich zaletą  jest oszczędność w zużyciu paliwa, niezawodność i łatwość serwisowania.

Ponadto samoloty te są ustawicznie udoskonalane, dzięki czemu stale utrzymują przewagę konkurencyjną.

Firma Airbus sprzedała dotychczas ponad 170 samolotów korporacyjnych od połowy lat 80-tych, kiedy został oddany do użytku pierwszy samolot tego typu. Samoloty korporacyjne  Airbusa są jedynymi na świecie obsługującymi  rejsy na każdy kontynent, w tym Antarktydę.