Apartament na pokładzie samolotu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Holenderskie linie lotnicze KLM we współpracy z firmą Airnb – zajmującą się wynajmem nieruchomości stworzyły nowoczesny apartament na pokładzie nieużywanego już samolotu należącego do holenderskiego przewoźnika. Odświeżony McDonnell Douglas MD – 11 stoi na amsterdamskim lotnisku Schipol i jest już gotowy na przyjęcie pierwszych gości.

Oryginalne przedsięwzięcie powstało we współpracy holenderskiego przewoźnika – linii lotniczych KLM we współpracy z firmami Airbnb – zajmującą się wynajmem nieruchomości oraz firmą TANK, która opracowała wykończenie wnętrz apartamentu zlokalizowanego na pokładzie samolotu pasażerskiego McDonnell Douglas MD -11. Na pokładzie samolotu projektanci umieścili salon, gabinet i sypialnię. Elementy wystroju wnętrz nawiązują stylistyką do lat 50. XX wieku, – co ma się kojarzyć z faktem niedawnego przejścia przez maszynę na „lotniczą emeryturę”.

W składającym się z trzech pomieszczeń apartamentowcu może przenocować od dwóch do czterech osób w trzech pomieszczeniach. W chwili obecnej w ramach promocji nowego obiektu hotelarskiego firma Airbnb organizuje konkurs, w którym do wygrania są właśnie noclegi na pokładzie samolotu, a także przelot w obie strony z i do Amsterdamu dla zwycięzcy konkursu.

BNB1

Jednocześnie jak informuje portal domosfera.pl poza prywatnym gabinetem, sypialnią i salonem na pokładzie samolotu znalazły się również dwie kuchnie, osiem łazienek, pokój dla dzieci z dwoma łóżkami, i bawialnią. Architekci zadbali również o to, aby klienci spędzający noc w McDonnell Douglas MD -11 nie nudzili się. Pensjonariusze apartamentu będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, biblioteki, konsoli do gier oraz kina domowego z wgranymi filmami o tematyce lotniczej. Dodatkową atrakcją jest specjalnie wydzielona strefa oddzielona przesuwanymi drzwiami skąd mieszkańcy będą mogli obserwować startujące i lądujące samoloty.