Bliższa współpraca Finnair i Malaysia Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Finnair i Malaysia Airlines zwarły porozumienie o wspólnym oznaczeniu rejsów (code-share), dzięki czemu zwiększą dostępność portów lotniczych pozostających dotychczas poza ich własnymi siatkami połączeń przez ich węzły przesiadkowe w Helsinkach i Kuala Lumpur.

Na bazie zawartych umów Finnair zaoferuje rejsy marketingowe do z Kuala Lumpur do Singapuru, Bangkoku i Hong Kongu, a Malaysia z Helsinek do Londynu, Paryża, Frankfurtu i Amsterdamu.

– Finnair dostrzega wagę Kuala Lumpur, jako rozwijającej się metropolii w południowo-wschodniej Azji, a i z przyjemnością otwiera się na współpracę w Europie z malajskim przewoźnikiem, co ma być m.in. wyrazem otwartości sojuszu One World wobec Malaysia Airlines, podkreślił Hannu Sundberg, wiceprezes Zarządu fińskiego przewoźnika.

Z kolei przedstawiciel azjatyckiego przewoźnika, starszy wiceprezes d/s relacji rządowych i zagranicznych p. Germal Singh, podkreślił znaczenie przystąpienia do sojuszu One World, jak i możliwość uzyskania lepszego dostępu do destynacji skandynawskich bez faktycznego zaangażowania w postaci uruchomienia rejsów bezpośrednich. Ważne jest przy tym otwarcie Malezji dla turystów z Europy – to także jeden z celów współpracy z fińskim przewoźnikiem.

1 lutego 2013 r. Malaysia Airlines stanie się pełnoprawnym członkiem sojuszu One World, którego członkiem jest Finnair.