British Airways „odpala” pierwszego Dreamlinera

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już 1 września British Airways zainaugurują loty Boeingami 787 Dreamliner. Czy pechowy dla innych przewoźników samolot okaże się szczęśliwy dla brytyjskiego giganta?

Pierwszych rejs Dreamlinera w barwach British Airways będzie miał miejsce 1 września na dystansie Londyn – Toronto. Samolot testowała brytyjska didżejka i modelka Lisa Snowdon. – Didżeje cenią sobie dobre śniadanie po krótkiej, ale przespanej nocy. Gdy BA zaprosiła mnie na test, byłam wniebowzięta. Nie spodziewałam się, że w Dreamlinerze można wytworzyć atmosferę, w której jest wilgotno i panuje wysokie ciśnienie – komentowała.

Brytyjskie Dreamlinery w praktyce nie różnią się od tych zamówionych przez LOT. Mają duże okna, ciśnienie odpowiadające wysokości 1800 m.n.p.m. i specjalne układy sterujące lotem, dzięki którym odczuwane turbulencje są mniejsze. Pasażerowie będą mieli tez do dyspozycji specjalnie przygotowany przez BA system rozrywki pokładowej. Jego programowanie zajęło inżynierom ponad 1600 godzin.

Dreamlinery to niejedyne nowości we flocie BA. Linia inwestuje zarówno w najnowsze rozwiązania Boeinga jak i jego głównego konkurenta Airbusa. Miesiąc temu do Anglii przyleciał pierwszy z dwunastu zamówionych przez BA największych samolotów na świecie – Airbus A-380. W swój pierwszy lot uda się we wrześniu do Los Angeles.

Szukasz tanich biletów lotniczych? Znajdziesz je na CentrumLotow.pl! >>