British Airways wznawia loty do Malezji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjski przewoźnik podjął decyzję o wznowieniu lotów do Kuala Lumpur po czternastoletniej przerwie. Realizacja pierwszych połączeń na Półwysep Malajski została zaplanowana na maj przyszłego roku.

Zgodnie z założeniami British Airways połączenie z Wielkiej Brytanii do Malezji ma być codziennym bezpośrednim lotem realizowanym począwszy od dnia 27 maja przyszłego roku. Do obsługi rejsu na tej trasie najprawdopodobniej skierowany zostanie samolot pasażerski typu Boeing 777-200ER z czteroklasową konfiguracją wnętrz zabierający na pokład maksymalnie 219 pasażerów. Należący do British Airways B777-200ER oferuje podróżnym 12 miejsc w klasie pierwszej, 48 w biznesowej, 32 w ekonomicznej premium oraz 127 w ekonomicznej.

Pierwszy lot oznaczony, jako BA033 ma wyruszyć z portu lotniczego Heathrow 27 maja o godz. 20: 15 i dotrzeć do Kuala Lumpur następnego dnia z zaplanowanym lądowaniem na godzinę 16: 00 czasu lokalnego. Rejs powrotny oznaczony, jako BA034 wystartuje z Malezji o 23: 05 czasu lokalnego i do Londynu dotrze około godz. 05: 25 rano.

-Decyzję o wznowieniu tego połączenia podjęliśmy w odpowiedzi na zgłaszaną nam przez naszych klientów prośbę o uruchomienie bezpośrednich rejsów pomiędzy Wielką Brytanią, a Malezją. Poza niekwestionowaną atrakcyjnością tego regionu pod względem turystyczno – krajobrazowym kierunek ten jest również obiecujący dla brytyjskich inwestorów ze względu na rozkwitającą obecnie gospodarkę Malezji – powiedział Lynne Embleton, dyrektor British Airways ds. strategii biznesowej.