Business Traveller Poland Awards 2013. Nagrody przyznane!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa, LOT Polish Airlines, Star Alliance, Best Western, Accor, Hilton, Dell, Toyota i Audi – to tylko niektóre z doskonale znanych marek, które zostały nagrodzone w pierwszej edycji plebiscytu Czytelników miesięcznika Business Traveller Poland. Uroczysta gala wręczenia statuetek Business Traveller Poland Awards 2013 odbyła się w środę w Pałacyku Sobańskich w Warszawie.

BUSINESS TRAVELLER POLAND AWARDS 2013. Read the news in english >>>

Gale Business Traveller Awards mają swoja bogatą historię. Organizuje je większość narodowych edycji Business Travellera, m.in. Business Traveller China, Business Traveller Middle East, Business Traveller America czy Business Traveller Africa. Brytyjski miesięcznik ma długą historię – powstał w 1976 roku w Londynie, od wielu lat jego coroczne gale Business Traveller Awards przyciągają szefów linii lotniczych i sieci hotelowych na całym świecie.

W Polsce miesięcznik Business Traveller Poland ukazuje się od 2009 roku (także w wersji na iPada/Androida oraz w internecie www.businesstraveller.pl). W tym roku po raz pierwszy w swojej historii przeprowadził plebiscyt wśród swoich Czytelników – w specjalnej elektronicznej ankiecie wzięło udział niemal tysiąc podróżujących biznesmenów i travel managerów, organizujących podróże służbowe w firmach i korporacjach. Nad ankietą i opracowaniem wyników pieczę sprawowała firma doradcza Deloitte.

– Organizujemy ten konkurs, bo uważamy, że warto pisać i nagradzać naprawdę dobre produkty. Nawet na kryzysowym rynku nie maleje zapotrzebowanie na dobra luksusowe dla tych, którzy podróżują w celach biznesowych. Jeszcze nigdy pokoje hotelowe nie oferowały tak wiele, nigdy też linie lotnicze nie miały tak ciekawej oferty jak dzisiaj – tłumaczy Robert Grzybowski, wydawca polskiej edycji Business Travellera. – Wyniki naszej ankiety, którą skierowaliśmy „w punkt”, czyli do podróżujących biznesmenów i travel managerów mówią dużo. Gratulujemy zwycięzcom.

Fot. Michał Dembiński, http://www.michaldembinski.com

Fot. Michał Dembiński, http://www.michaldembinski.com

– Nasz magazyn jest inspiracją dla osób podrózujacych zarówno służbowo, jak i prywatnie. Mam nadzieję, że przyznane nagrody będą źródłem pomysłów na podroże w 2014 roku. Bardzo sobie cenimy niezależny wybór naszych Czytelników, przez co Business Traveller Awards Poland są nagrodami zupełnie wyjątkowymi – podkreśla Marzena Mróz, redaktor naczelna Business Traveller Poland.

W trakcie gali, w której wzięło udział ponad siedemdziesiąciu zaproszonych przedstawicieli laureatów wyłoniliśmy zwycięzców w aż 22 kategoriach. Statuetki zwycięzców odebrali przedstawiciele lotniska im. Chopina w Warszawie (kategoria Najlepsze Lotnisko w Polsce), Changi w Sigapurze (Najlepsze Lotnisko na Świecie), Frankfurtu nad Menem (Najlepsze lotnisko w Europie), Lufthansy (kategoria Najlepszy Przewoźnik na Długich Dystansach oraz Najlepsza Klasa Biznes), Miles And More (Najlepszy program Lojalnościowy), Star Alliance (Najlepszy Sojusz Lotniczy), naszego rodzimego LOT-u (Najlepsza Klasa Ekonomiczna oraz Najlepszy Przewoźnik na Krótkich Dystansach), Wizzaira (Najlepszy Tani Przewoźnik), British Airways (Najlepsza Klasa Premium Economy), sieci Hilton (Najlepsza Biznesowa Sieć Hotelowa na Świecie, Najlepszy Hotel Biznesowy w Polsce), Accoru (Najlepsza Biznesowa Sieć Hotelowa w Polsce).

Fot. Michał Dembiński

Fot. Michał Dembiński

Najlepszą wypożyczalnią samochodu zarówno w Europie jak i w Polsce okazał się AVIS, z kolei miano najlepszej marki bagażu w podróży przypadło firmie Samsonite. W kategorii Najlepszy Smartfon dla Biznesu Wygrał Bezapelacyjnie Apple, najlepszym laptopem może pochwalić się firma Dell. Nagrody za Najlepszy Samochód Flotowy dostali przedstawiciele Toyoty (Avensis), za Najlepszy samochód dla Wyższej Kadry Zarządzającej – przedstawiciele Audi (A8).

PEŁNA LISTA LAUREATÓW BUSINESS TRAVELLER POLAND AWARDS 2013

LOTNISKA

NAJLEPSZE LOTNISKO W POLSCE

1. WARSZAWA F. Chopin
2. WROCŁAW Strachowice
3. KRAKÓW Balice

NAJLEPSZE LOTNISKO W EUROPIE

1. FRANKFURT am Main
2. MUNICH Franz Josef Strauss
3. AMSTERDAM Schiphol

NAJLEPSZE LOTNISKO NA ŚWIECIE

1. SINGAPORE Changi
2. DUBAI International
3. HONG KONG Chek Lap Kok

LINIE LOTNICZE

NAJLEPSZY PRZEWOŹNIK NA KRÓTKICH DYSTANSACH

1. LOT POLISH AIRLINES
2. LUFTHANSA
3. SWISS

NAJLEPSZY PRZEWOŹNIK NA DŁUGICH DYSTANSACH

1. LUFTHANSA
2. SINGAPORE AIRLINES|
3. BRITISH AIRWAYS

NAJLEPSZA KLASA EKONOMICZNA

1. LOT POLISH AIRLINES
2. LUFTHANSA
3. BRITISH AIRWAYS

NAJLEPSZA KLASA PREMIUM ECONOMY

1. BRITISH AIRWAYS
2. AIR FRANCE
3. KLM

NAJLEPSZA KLASA BIZNES

1. LUFTHANSA
2. BRITISH AIRWAYS
3. EMIRATES

NAJLEPSZY TANI PRZEWOŹNIK

1. WIZZAIR

NAJLEPSZY PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

1. MILES AND MORE (LUFTHANSA)
2. EXECUTIVE CLUB (BRITISH AIRWAYS)
3. EUROBONUS (SAS)

NAJLEPSZY SOJUSZ LOTNICZY

1. STAR ALLIANCE

HOTELE

NAJLEPSZA BIZNESOWA SIEĆ HOTELOWA NA ŚWIECIE

1. HILTON
2. RADISSON BLU
3. BEST WESTERN

NAJLEPSZA BIZNESOWA SIEĆ HOTELOWA W POLSCE

1. ACCOR
2. HILTON
3. HYATT

NAJLEPSZY HOTEL BIZNESOWY W POLSCE

1. HILTON WARSAW
2. HOTEL SHERATON WARSAW
3. HILTON GDANSK

NAJLEPSZY HOTELOWY PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

1. BEST WESTERN REWARDS
2. MARRIOT REWARDS
3. LE CLUB ACCORHOTELS

WYPOŻYCZALNIE SAMOCHODÓW, SAMOCHODY I ELEKTRONIKA

NAJLEPSZA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW NA ŚWIECIE

1. AVIS
2. HERTZ
3. EUROPCAR

NAJLEPSZA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W POLSCE

1. AVIS
2. EUROPCAR
3. EXPRESS

ULUBIONA MARKA BAGAŻU

1. SAMSONITE
2. WITTCHEN
3. TRAVELITE

NAJLEPSZY SMARTPHONE DLA BIZNESU

1. APPLE
2. SAMSUNG
3. NOKIA

NAJLEPSZY LAPTOP

1. DELL
2. APPLE
3. SONY

NAJLEPSZY SAMOCHÓD FLOTOWY

1. TOYOTA AVENSIS
2. SKODA OCTAVIA
3. FORD MONDEO

NAJLEPSZY SAMOCHÓD DLA MENEDŻERÓW

1. AUDI A8
2. BMW 7 SERIES
3. VOLVO S80