Chińczycy kupili luksusowy hotel w Paryżu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Chińscy inwestorzy kupują na potęgę w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kolejnym przejętym po nowojorskim hotelu Waldorf Astoria jest paryski Paris Marriott Hotel Champs – Elysees.

Chiński inwestor sfinalizował w ostatnich dniach zakup mieszczącego się przy prestiżowej arterii Paryża Avenue de Champs – Elysees hotelu Paris Marriott Hotel Champs – Elysees. Kupiony przez Chińczyków za 436mln dolarów paryski hotel jest kolejną transakcją zrealizowaną w ostatnim czasie na rynku hotelarskim przez inwestorów z Państwa Środka. Wcześniej w tym miesiącu Chińczycy zakupili za kwotę niespełna 2mld dolarów nowojorski hotel Waldorf Astoria. Zakup nieruchomości jest efektem 20proc. wzrostu rynku hotelarskiego, który na początku roku ogłosiła firma JLL’s Hotels & Hospitality Group – informuje portal rp.pl.

Paris Marriott Hotel Champs – Elysees to składający się ze 192 pokoi i apartamentów zlokalizowany w jednej z najlepszych lokalizacji stolicy Francji hotel. Przejęcie przez Chińczyków nieruchomości przy Avenue de Champs – Elysees może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, który zaowocuje pomyślnym rozwojem chińskiego przedsięwzięcia na francuskim rynku. Lokalizacje przy głównych arteriach Paryża charakteryzują się, bowiem jednoczesnym brakiem podaży i sporym popytem wśród przedsiębiorców działających w branży hotelarskiej.

– Ta ostatnia sprzedaż potwierdza rosnące zainteresowanie azjatyckiego kapitału lokatami w Paryżu i w innych najatrakcyjniejszych stolicach europejskich w wyspecjalizowane inwestycje w nieruchomości – wyjaśniał dziennikarzom World Property Journal Nihat Ercan, przedstawiciel JLL’s Hotels & Hospitality Group.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.