Air France ze swoją restauracją i dwiema wystawami w centrum Paryża

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tego lata, będąc gospodarzem największego wydarzenia sportowego na świecie –  letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich – Paryż powita miliony gości – sportowców, kibiców i fanów sportu z całego świata. Wykorzystując to nadzwyczajne wydarzenie, Air France zaprezentuje się ze specjalnym programem w kilku miejscach miasta. Powstanie wyjątkowa restauracja, która zaoferuje wykwintne dania podniebnego menu Klasy Biznes. Goście odwiedzający Paryż i dwie wystawy Air France będą też mogli przetestować fotele lotnicze, kupić unikalne gadżety, obejrzeć eksponaty linii, a nawet wygrać przeloty. Będzie to doskonała okazja, aby poznać świat Air France - linii, która od ponad 90 lat oferuje podróże we francuskim stylu. 

Od 27 lipca do 11 sierpnia b.r  będzie działać restauracja Air France typu „pop-up” w budynku Palais de Tokyo, słynnej paryskiej instytucji kulturalnej zlokalizowanej w pobliżu miejsc, gdzie będą odbywały się wydarzenia sportowe. W przerwie między rozgrywkami, będzie można bezpłatnie zwiedzać 850 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na ekspozycję Air France, z restauracją w jej centralnym punkcie. Będzie to wyjątkowy lokal, z miejscami dla 80 gości, który obiecuje doznania kulinarne, wprost z samolotu. Goście będą mogli spróbować przysmaków serwowanych w kabinie Klasy Biznes podczas lotów międzykontynentalnych Air France. W karcie restauracji znajdą się dania mięsne, rybne i wegetariańskie sygnowane przez Arnauda Lallementa,  trzykrotnie nagrodzonego gwiazdką Michelin francuskiego szefa kuchni. Za desery w restauracji Air France będzie odpowiedzialna Nina Métayer – niedawna zwyciężczyni tytułu World Pastry Chef 2024, w konkursie World’s 50 Best Restaurants Awards. Podobnie, jak podczas lotu Air France w Klasie Biznes, w karcie nie zabraknie również win, szampanów oraz bogatej oferty napojów bezalkoholowych. Restauracja będzie serwować każdy posiłek we francuskim stylu, komponując go z przekąski, przystawki, dania głównego oraz serów i deseru na koniec.* Dania będą podawane na zastawie stołowej, która została zaprojektowana specjalnie dla Air France, do kabiny biznesowej, przez Jean-Marie Massauda. Goście doświadczą serwisu z wykorzystaniem tacy – podobnie jak w Klasie Biznes i spędzą czas w otoczeniu podobnym do kabiny samolotu.

Ekspozycja Air France w Palais de Tokyo

Poza unikalnym doświadczeniem kulinarnym oferowanym przez restaurację Air France, na odwiedzających Palais de Tokyo będzie czekała ekspozycja linii. Goście obejrzą wyjątkową czerwoną suknię z ekstremalnie długim trenem, która została zaprojektowana przez Rabiha Kayouza do filmu reklamowego marki Air France. Ponadto, na ekspozycji znajdzie się najnowsza kabina Klasy Biznes, która dzięki przesuwnym drzwiom, oferuje większy komfort i prywatność podczas lotu. Z pomocą okularów VR będzie można też odwiedzić kokpit Airbusa A350 – najnowocześniejszego samolotu w dalekodystansowej flocie linii. Air France zainstaluje również duże ekrany informacyjne, aby odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na temat zobowiązań firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza o tym, co linia robi w celu dekarbonizacji swoich operacji – m.in. o wykorzystaniu zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), wymianie floty, ekopilotażu i intermodalności. Co więcej, na wystawie będą zaprezentowane i dostępne w wyłącznej sprzedaży unikalne gadżety lotnicze, jak również konkurs, a w nim do wygrania bilety w Klasie Biznes.**

Wystawa Air France w Palais de Tokyo będzie dostępna od 27 lipca do 11 sierpnia 2024, w godzinach 10.30-18.00, Wstęp bezpłatny.

Restauracja Air France w Palais de Tokyo: czynna w godzinach 11.30-15.00, po uprzedniej rezerwacji.

Adres: Palais de Tokyo, Avenue du Président Wilson 13, 75016 Paryż

Air France pod Wieżą Eiffla i promocja programu SAPHIR

Kolejnym miejscem, w którym będzie można spotkać Air France w przestrzeni miejskiej Paryża jest SPOT24 pod Wieżą Eiffla. To nowa przestrzeń poświęcona Igrzyskom Olimpijskim Paryż 2024 i kulturze miejskiej. Między 28 sierpnia a 8 września b.r. linia zaprezentuje tam między innymi swoje fotele lotnicze z kabiny biznes na trasach długodystansowych. Termin igrzysk paraolimpijskich będzie też doskonałą okazją do przedstawienia i promocji specjalnej usługi Air France SAPHIR, która jest przeznaczona dla niepełnosprawnych pasażerów. Linia przygotuje również konkurs dla wszystkich goście odwiedzający stoisko Air France w SPOT24, z biletami lotniczymi w ramach nagród.

SAPHIR – to pakiet usług Air France przeznaczonych dla niepełnosprawnych pasażerów. Obejmuje wsparcie przy dokonywaniu rezerwacji, wystawieniu biletów oraz pomoc w transporcie specjalnym na każdym etapie podróży. SAPHIR jest oferowany od 20 lat. Każdego roku ze wsparcia w ramach SAPHIR korzysta blisko 600 tysięcy klientów Air France. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wystawa Air France w SPOT24 będzie czynna od 28 sierpnia do 8 września 2024 r. w godzinach od 9:30 do 17:30 od niedzieli do środy oraz od 9:30 do 19:30 od czwartku do soboty. Wstęp bezpłatny

Adres: Quai Jacques Chirac 101, 75015 Paryż.