Czartery ratują PLL LOT

Autor tekstu: , Data publikacji:

Biuro podróży Itaka, podobnie jak Rainbow Tours nawiązało współpracę z LOT-em. Jest poważnie zainteresowane dreamlinerami polskiego przewoźnika w sezonie zimowym 2013/2014. Wyczarterowany Boeing 787 Dreamliner będzie mógł bez przeszkód dolecieć do Kenii, czy Wenezueli.

Miesiąc wcześniej LOT podpisał umowę z Rainbow Tours. Dotyczy ona obsługi rejsów czarterowych z Warszawy do Bangkoku, Colombo, Cancun i Varadero. Teraz przyszła kolej na Itakę, która podpisała umowę na okres od listopada 2013 do kwietnia 2014. Klienci tego biura polecą na pokładzie dreamlinera do Kenii, Wenezueli i na Dominikanę.
 
LOT stawia kolejne kroki w kierunku powrotu do działalności czarterowej jako jednego ze strategicznych elementów modelu biznesowego – informoje portal pasazer.com.
 
– To zupełnie nowa jakość w czarterach – mówi Mariusz Jańczuk, prezes Itaki. 
 
Dreamlinery mogą latać bez międzylądowań nawet na bardzo dalekich dystansach. Takie osiągi pozwalaja na skrócenie czasu podróży do minimum, oraz na zwiększenie komfortu podróży do maksimum. 
 
Ten samolot już zyskuje sobie uznanie pasażerów latających na naszych rejsach atlantyckich. Bezpośredni, komfortowy rejs Dreamlinerem w tak odległe zakątki świata jak Kenia, Dominikana czy Wenezuela będzie najlepszym dopełnieniem wspaniałych wakacji. Zwłaszcza, że alternatywą jest wielogodzinny lot z międzylądowaniem – mówi Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT.
 
Umowa została zawarta na okres zimowy, kiedy ruch pasażerski robi sie mniej intensywny. Dzięki temu długodystansowa flota polskiego przewoźnika zostanie wykorzystana w sposób bardziej wydajny.