Czy “Big Ben” zmieni nazwę?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjscy parlamentarzyści chcą zmienić nazwę jednej z najbardziej znanych londyńskich atrakcji turystycznych - znanej turystom na całym świecie jako "Big Ben" - na królowej Elżbiety II, dla uczczenia Diamentowego Jubileuszu królowej.

Królowa zasiada na tronie nieprzerwanie już 60 lat. Konserwatysta Tobias Ellwood, który prowadzi kampanię zmiany nazwy powiedział CNN: – Niewielu królów i królowych służyło przez tak długi czas, tylko dwie królowe obchodziły swój diamentowy jubileusz, królowa Elżbieta II i królowa Wiktoria

-Druga wieża w Pałacu Westminsterskim jest nazwana na cześć królowej Wiktorii, wieża zegarowa ma wiele przydomków – Big Ben, Świętego Szczepana, albo po prostu Clock Tower, ale nie ma oficjalnej nazwy, dodał Ellwod

Ellwood powiedział jego plan ma spore poparcie wśród parlamentarzystów różnych ugrupowań politycznych, i że ma nadzieję, że poprą oni jego projekt.

Elżbieta II, która w kwietniu skończy 86 lat, powiedziała, że mimo 60 lat na tronie nie myśli o przejściu w stan spoczynku. Na przestrzeni 60 lat rządów Elżbieta II współpracowała z 12 premierami i podpisała ponad tysiąc ustaw.