Do Chicago z Warszawy z airberlin

Autor tekstu: , Data publikacji:

Równo ze startem nowego połączenia Warszawa – Berlin niemieckie linie lotnicze airberlin otworzyły nowe połączenie między stolicą Niemiec a Chicago.

Nowa trasa Berlin – Chicago to pierwsze połączenie niemieckiej stolicy z miastem nad jeziorem Michigan. Oprócz Fort Meyers, Los Angeles, Miami i Nowego Jorku, Chicago jest piątą amerykańską destynacją, do której airberlin lata z Niemiec bezpośrednio.

Wprowadzanie nowych połączeń transkontynentalnych to ważny element startegii airberlin na europejskim rynku. – Wprowadzenie nowego połączenia między Berlinem a Chicago jest zgodne z naszą strategią sieciową na 2013 rok. Dzięki temu bezpośredniemu połączeniu nie tylko wzmacniamy nasz hub w Berlinie, ale jednocześnie dalej rozbudowujemy nasza obecność w USA, które są strategicznie ważnym rynkiem wzrostu dla airberlin. Nowe połączenie umożliwia nam dalszą maksymalizację synergii z naszym partnerem z sojuszu oneworld, liniami American Airlines – tłumaczy posunięcie szef linii Wolfgang Prock-Schauer.

Airberlin lata na nowej trasie do Chicago w poniedziałki, czwartki i soboty samolotem Airbus A330-200. Od 1 maja będzie dodatkowo latał w każdą środę i niedzielę, zwiększając liczbę tygodniowych lotów z trzech do pięciu. Dzięki optymalnym czasom wylotów z Berlina, lot łączony do Chicago przez Berlin jest szczególnie atrakcyjny dla podróżnych z Polski. airberlin oferuje obecnie do trzech lotów dziennie z Warszawy i Krakowa do Berlina oraz do dwóch lotów dziennie z Gdańska do niemieckiej stolicy.