Kolejna fala zwolnień w PLL LOT

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przed świętami zakończą się zwolnienia grupowe, które obejmą 230 osób. To jednak nie koniec, szykowane są kolejne zwolnienia. Posadę może stracić kolejne 300 osób.

LOT wręcza wypowiedzenia od ubiegłego piątku. Na pierwszy ogień poszli pracownicy administracji, to oni stanowią grupę 230 osób przewidzianych do zwolnienia w planie restrukturyzacyjnym przesłanym do ministerstwa skarbu. Dołączą do 130 osób, które wcześniej skorzystały z zaproponowanego przez władze spółki programu dobrowolnych odejść.

Jak podaje portal tvn24.pl, bez pracy znajdzie się też także 100 pilotów i 200 osób z personelu pokładowego.

– Proces ma się zakończyć w najbliższych dniach. Obecne zwolnienia nie dotyczą personelu pokładowego i pilotów, ponieważ w tych przypadkach zakres zwolnień będzie zależał od ostatecznego kształtu siatki połączeń – mówił tvn24.pl rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński.

Związki zawodowe, działające w PLL LOT nie kryją oburzenia. –  Zgodnie z porozumieniem zwolnienia grupowe miały zakończyć się do listopada. Szkoda, że zarząd działa tak szybko tylko w sprawie zwalniania ludzi. I szkoda, że dochodzi do tego tuż przed świętami – mówi Stefan Malczewski, szef związkowej “Solidarności” w PLL LOT.

Na początku lutego zarząd Polskich Linii Lotniczych przyjął uchwałę o wszczęciu procedury zwolnień grupowych.